Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Mõttetalguliste registreerimiseks on valmis juba 321 mõttekoda.
Tänase seisuga on Minu Eesti mõttetalgute läbiviimiseks olemas 321 mõttekoda, 271 kojavanemat ja enam kui 280 talgujuhti. 1. aprilliks, mil algab juba talguliste registreerimine, loodetakse komplekteeritud saada kõik 400 ametlikku mõttekoda.

Minu Eesti mõttetalgute logistika ja registreerimistoimkonna juhi Kersti Käbini sõnul võib öelda, et Eestimaa on tänaseks pea täielikult mõttekodadega kaetud. ³Mõnes vallas on isegi arutatud, et teeme pigem ühe suurema kui palju väikeseid. Samas võiks mõttekodasid rohkemgi olla, et inimestel oleks lihtsam leida meelepäraseid teemasid ja poleks elukohast kaugele vaja minna,² selgitas Käbin.

Tänase seisuga otsitakse ametlikke mõttekodasid ja kojavanemaid juurde just suurematesse linnadesse, eriti Tartusse ja Tallinnasse. Talgujuhte oodatakse lisaks Ida-Virumaale, Lääne-Virumaale, Läänemaale, Pärnumaale ja Põlvamaale.

Talgujuhtideks otsitakse inimesi, kel on avaliku esinemise ja suuremate gruppide juhtimise kogemus. Talgujuhi ülesandeks on talguliste mõttetöö innustamine ja nende juhtimine viljakate mõteteni. Nemad saavad aprilli kuus ka koolituse avatud ruumi meetodil mõttetalgute läbiviimiseks.

Kojavanemateks otsitakse aga kohalikke särasilmi, kellele on oluline oma kogukonna heaolu ja soov Eestimaad paremaks teha. Kojavanem etendab Minu Eesti mõttetalgutel sisuliselt peoperemehe rolli- keerab hommikul ukse lahti ja hoolitseb talguliste heaolu eest.

Täiendavat infot mõttekodade, kojavanemate ja talgujuhtide ülesannete ning kontatide kohta leiab Minu Eesti kodulehelt: http://minueesti.ee/?leht=5

Osalejate registreerimine mõttetalgutele algab 1. aprillil . Registreeruda saab veebis aadressil www.minueesti.ee ja raamatukogudes kõikjal üle Eesti. Teeme Ära Minu Eesti mõttetalgud on Eesti seni suurim kodanikualgatus, mis ootab 1. mail Eestimaad paremaks muutvaid ideid otsima ja neid hiljem ka teostama 100 000 aktiivset inimest nii Eestist kui välisriikidest.


Anneli Ohvril
25 Märts 2009
  Kommentaarid