Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kärdla, Kuressaare, Ruhnu ja Tartu lennujaamad saavad 242 miljonit krooni
Täna allkirjastas minister Juhan Parts "Kärdla, Kuressaare, Ruhnu ja Tartu lennujaamade arendamise koondprojekti" rahastusotsuse, millega lennujaamad saavad Euroopa Regionaalarengu Fondist 242 miljonit krooni.

Projektiga keskendutakse regionaalsete lennujaamade murekohtade likvideerimisele. Kõigi nelja lennujaama puhul pööratakse erilist tähelepanu lennuliiklusohutuse parandamisele. Samuti lähtutakse lennujaamade individuaalsetest vajadustest. Näiteks Kuressaares pikendatakse lennujaama lennurada, Kärdlas ja Tartus renoveeritakse reisijaid teenindav hoone ja Ruhnus ehitatakse ilmastikukindel lennurada.

Projekti tulemusena paraneb lennuohutus, luuakse võimalused õhusõidukite nõuetekohaseks teenindamiseks, hooldustehnika ja lennukite hoidmiseks.

Töödega alustati juba eelmise aasta juunis ning valmimine on planeeritud 2010. aasta lõpuks. Projekti kogumaksumus on 242 miljonit krooni ja seda rahastatakse 100% Euroopa Regionaalarengu Fondist. Lisainformatsiooni tööde kohta leiab tulevikus ASi Tallinna Lennujaam kodulehelt http://www.tallinn-airport.ee/aboutcompany/eurooparegionaalarengufondiprojektid.

Lennujaamade arendamise projekti puhul on tegemist kuuenda rahastusotsuse saanud projektiga transpordi infrastruktuuri arendamiseks perioodil 2007-2013. Kokku on transpordi arendamiseks sellel perioodil kavas 22 projekti, milleks Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist ja Euroopa Regionaalarengu Fondist eraldatakse Eestile kokku 9,8 miljardit krooni. Projektide kogumaksumus on üle 11,9 miljardi krooni.

Ülevaate ja lisainfot Euroopa Liidu fondide toel elluviidavatest transpordi infrastruktuuri projektidest leiab aadressilt http://www.struktuurifondid.ee/?id=6454 ja ka Toetustasku blogist www.toetustasku.blogspot.com.Kunnar Kukk
25 Märts 2009
  Kommentaarid