Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

If Eesti Kindlustus maksis veebruaris 53 miljonit krooni hüvitisi
2009. aasta veebruaris maksis If Eesti Kindlustus oma klientidele kokku 2173 kahjujuhtumi eest välja 53 miljonit krooni hüvitisi. See tähendab, et veebruaris hüvitas If oma klientidele igal tööpäeval keskmiselt 2,8 miljoni krooni eest kahjusid.

Võrreldes möödunud aastaga, vähenes 2009. aasta veebruaris kõikide Ifis registreeritud kahjude arv kokku 19% ning hüvitiste summa 15%. Kaskokahjude arv vähenes aastaga kokku 20%, liikluskindlustuse kahjud 17% ning varakahjude arv 12%. Peamiselt veebruarikuu libedatest teeoludest tingituna kasvas märkimisväärselt ehk 25% õnnetusjuhtumikindlustuse kahjude arv.

Kohustuslik liikluskindlustus ja kaskokindlustus moodustasid kõigist väljamakstud hüvitistest ligi 75%. Veebruaris hüvitas If kaskokindlustuse kahjusid 23 miljoni krooni ulatuses ning liikluskindlustuse kahjujuhtumeid summas 17 miljonit krooni. Ühe keskmise kahju maksumuseks nii liiklus- kui kaskokindlustuses oli 24 000 krooni, mis tähendab aastaga kasvu 4%.

„Hüvitiste mahu kahanemine on tasakaalus kindlustusmaksete mahu vähenemisega. Kahjude arvu langus on kestnud juba ligi aasta ning on valdavalt põhjustatud sõidukikahjude vähenemisest, inimeste alalhoidlikkusest ja väiksemast osalusest liikluses. Kahjude arvu langus saavutab tõenäoliselt peagi tasakaalu ja selleni jõudmise kiirus sõltub ennekõike tarbimiskäitumise muutusest,“ ütles If Eesti Kindlustuse juhatuse esimees Andres Sooniste.

„Teine, vastupidine ja negatiivne efekt, tuleneb kokkuhoiust sõiduki tehnilise korrasoleku arvelt. See ei ole veel märkimisväärselt kahjude arvu ja väljamakseid mõjutanud, kuid teatud ilmingud on juba olemas,“ lisas Sooniste.

If Eesti Kindlustus maksis veebruaris varakahjude eest hüvitistena välja 12 miljonit krooni. Varakahjuteateid registreeriti 198, millest suurima osa ehk 38% moodustasid veekahjud. Varguste ja vandalismi osakaal oli 21% ja tulekahjude osakaal 11%.

„Majanduslikult ebakindlatel aegadel võib murettekitavaks ja tuntavalt riske suurendavaks muutuda olukord, kui hakatakse kokku hoidma oma kodu või vara turvalisuse arvelt. Selles kontekstis on igati tänuväärne ja kahjuennetuslik alates 01.07.2009 seadustatud kohustus suitsuanduri paigaldamiseks kõikidesse eluasemetesse," lausus Sooniste.

If Eesti Kindlustus kogus veebruaris ligi 80 miljonit krooni kindlustusmakseid, mida on 2008. aasta veebruariga võrreldes 14% vähem. Enim laekus jaanuaris kindlustusmakseid kasko- ja liikluskindlustuse eest, vastavalt 24 miljonit krooni ja 21 miljonit krooni.

If Eesti Kindlustus on Eesti juhtiv kahjukindlustusselts. Ifil on ainukese kindlustusseltsina Eestis üle 210 000 era- ja ärikliendi ning If on esindatud kõikides Eesti maakondades. If Eesti Kindlustus kuulub Põhjamaade juhtivasse kahjukindlustusgruppi If P&C Insurance Holding Ltd, mille omanik on Sampo Plc.


Eva-Grete Aljas
25 Märts 2009
  Kommentaarid