Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tartus toimub festival Kooliteater 2009
Järgmisel nädalavahetusel, 3.-5. aprillil toimub Tartus, Athena Keskuses festival Kooliteater 2009. Sündmus toob kokku 17 gümnaasiumi näitetruppi üle Eesti.

Festivali Kooliteater 2009 peakorraldaja Hedi-Liis Toome sõnul on festivalil mitu eesmärki. „Pakume kooliteatritele võimalust nii oma oskusi näidata kui ka teiste harrastajatega tutvust teha ja kogemusi jagada. Lisaks selgitatakse sündmuse raames välja selle aasta parim gümnaasiumitaseme kooliteater,“ räägib Toome.

Tema sõnul on see noortele näitlejatele ka heaks võimaluseks saada professionaalset tagasisidet oma esinemistele. „Igale etendusele järgneb privaatne arutelu ˛üriiga. Nii saavad näitlejad tulevikku silmas pidades väärtuslikke näpunäiteid,“ lisab peakorraldaja.

Teatritruppide repertuaar on väga mitmetahuline. Esitatakse omaloomingut ja klassikat. Nii jõuab lavale eestluseteemalistest esseedest võrsunud näidend, mis esitab noore inimese ausa nägemuse täna toimuvast. Samas leiab Shakespeare’ist inspireeritud tükke ja näiteks Võrumaalt saabuv kooliteater ei lausu laval ühtegi sõna.

Kooliteatritele suunatud festivali on tehtud juba 1982. aastast ning selle lavalaudadelt on läbi käinud mitmed praegu kõrgelt hinnatud näitlejad. Seekordne sündmus on järjekorras juba 27.

Kooliteater 2009 kõik etendused toimuvad 3.-5. aprillil Athena Keskuse kahes saalis ning on tasuta.

Rohkem infot leiab kooliteater.festival.eeUko Urb
25 Märts 2009
  Kommentaarid