Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Politsei alustas uue hooga noortekampaaniat „Ole oma nägu!“
Politsei korraldab juba teist aastat koostöös Kodakondsus- ja Migratsiooniameti ning AS G4S-iga noortele mõeldud sotsiaalkampaaniat „Ole oma nägu!“. Projekti käigus selgitatakse noortele isikut tõendava dokumendi võltsimise ja kuritarvitamisega kaasneva seaduserikkumise tõsidust ja võimalikke tagajärgi.

„Noored ei teadvusta endale siiani dokumendi võltsimise ja võõra dokumendi kasutamisega seotud tagajärgi,“ ütles Põhja prefektuuri preventsioonitalituse komissar Kristel-Liis Kaunismaa. „Tihtilugu mõeldakse ainult õhtul klubisse pääsemisele. Eesmärk on panna noored aga mõtlema, et sellest jamast, millesse nad oma teoga sattuda võivad, on väga raske pääseda,“ lisas Kaunismaa.

Juba teist korda korraldatava projekti raames jagab politsei ID-kaardi suuruseid infokandjaid, millel kirjeldatakse isikut tõendava dokumendiga seotud rikkumisi ja nendega kaasnevaid karistusi. Valminud on ka plakatid, mis pannakse üles kõikidesse Tallinna kesklinna ööklubidesse ja erinevatesse noortekeskustesse ning koolidesse.

2007. aastal registreeris Põhja prefektuur 172 alaealise poolt sooritatud dokumendi võltsimist. 2008.a oli suudetud see arv vähendada 81 juhtumile.

„Kuigi rikkumised on vähenenud, on probleem endiselt levinud. Eelmisel aastal korda läinud projekti põhjal otsustasime seda tänavu jätkata,“ lisas Kaunismaa. „Usun, et lauljanna ja saate „Eesti otsib superstaari“ võitja Jana Kask, kes tänavu meie plakatitel on, aitab tugeva ning iseteadliku noorena seda kampaania sõnumit hästi edastada,“ ütles komissar.

Politsei kohtub aprilli esimesel poolel mitmete ööklubide esindajatega, kellega ka eelmisel aastal sama projekti raames koostööd tehti. Kavas on arutada mullu korda saadetu üle ning leppida kokku, kuidas tänavu koostööd teha. Erinevates ööklubides viiakse läbi politseioperatsioone, mille käigus kontrollitakse ega ööklubides ei viibi võltsitud või võõra dokumendiga alaealisi.

Kampaania käigus käivad politseiametnikud isikut tõendava dokumendiga seotud rikkumistest ja nende tagajärgedest noortele rääkimas ka koolides ning erinevatel noorteüritustel.

Politsei soovitab noortel enne isikut tõendava dokumendi võltsimist hoolikalt järele mõelda. Võõra dokumendi kasutamine, võltsimine ja ka enda dokumendi teisele kasutada andmine on kriminaalkorras karistatav. Antud rikkumise korral võidakse inimest karistada rahatrahvi või kuni 5-aastase vangistusega. Lisaks võib karistusregistrisse kandmine saada inimesele tulevikus takistavaks teguriks välisriikidesse pääsemisel ning riigisektorisse tööle asumisel.


Pärtel-Peeter Pere
25 Märts 2009
  Kommentaarid