Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Treial: töötuskindlustusmaksetest ei tohi katta riigiaparaadi kulusid
Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikme Mai Treiali hinnangul kinnitab peaministri väide töötukassa reservide lõppemisest, et viimane aeg on muuta tööturuteenuste ja –toetuste seaduse sätet, mille kohaselt tööandajad ja töövõtjad peavad juba 1. maist katma ka senise tööturuameti personali- ja majandamiskulud.

Tööturuteenuste ja –toetuste seaduse muutmisega liidetakse tööturuamet ja töötukassa, mille tagajärjel hakatakse töötuskindlustusmaksetest katma uue ameti personali- ja majandamiskulusid. Rahvaliit juhtis juba seaduse menetlemisel tähelepanu, et selline tegevus võib viia töötukassa pankrotini. 

„Töötukassasse laekuvad vahendid on mõeldud töötuse hüvitamiseks, mitte ameti üleval pidamiseks,” ütles Treial. Ta lisas, et arusaamatuks jääb, miks uue tööturuameti ja töötukassa liitmisel tuleb tööandjal ja töövõtjal kompenseerida ka liidetava institutsiooni majandus- ja personalikulud. 

„Nii nagu ettevõtja ja töötaja panustavad töötukassasse, peab riik panustama uue ameti halduskuludesse,” leiab Treial.

Õigusriigile ei ole kohane, et seaduses ettenähtud kohustused on täitmiseks ainult kodanikele, kuid riigil pole seadusega sätestatud hüvede tagamise kohustust. „Ei ole õiglane, et valitsus soovib ühepoolselt edasi lükata täiendavate hüvede rakendamise,” sõnas Treial.


Manuela Pihlap
27 Märts 2009
  Kommentaarid