Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti riskikapitalistid liitsid jõud
Eile õhtul otsustasid 24 riskikapitaliga seotud ettevõtet ja isikut asutada Eesti Riskikapitali Assotsiatsiooni EstVCA. Ühenduse peaeesmärgiks on arendada jõuliselt Eesti riski- ja erakapitalitööstust ning suurendada ambitsioonika ettevõtluse kultuuri Eestis.

MTVP juhtivpartner Allan Martinsoni sõnul on kõigil kapitaliturul tegutsejate ühine huvi, et Eestis oleks rohkem ja paremaid ettevõtteid, millesse investeerida. "Riskikapital toodab edukaid ettevõtteid, mille tooraineks on äriplaanid ja meeskonnad," sõnas Martinson. "Eestis on potentsiaali olla siin piirkonnas see riik, kus kohast kasvuettevõtted maailma lähevad," kinnitas EstVCA asutamisel Arengufondi juht Ott Pärna.

Arengufondi projekte hindava rahvusvahelise ekspertkomitee liige ja pikaajalise USA riskikapitalikogemusega Killu Tõugu Sanborn tõi välja, et ülioluline on arendada Eesti riskikapitalikultuuri. "See on ambitsioonikuse kultuur, mida vormivad õnnestumise eeskujud ning läbikukkumise normaalsus. Lisaks on vaja, et toetavad teenused nagu advokaadid, audiitorid ja nõustajad saavad kasvuettevõtete tootmisest aru ja räägivad ühte keelt riskikapitalistega," toonitas Killu Tõugu Sanborn.

EstVCA liikmeskonna sekka on on oodatud riskikapitalifondid, varahaldusfirmad, investeerimisfondid, äriinglite ühendused, õigusbürood, ettevõtete finantsnõustajad ning kõik arendusasutused, kes on huvitatud Eesti alustavate ja kasvuettevõtete edendamisest.

Asutavas kogus osalesid Arengufond, Ambient Sound Investments, Askembla Asset Management, Baltcap Management, Baltic Mezzanine, Curonia Research, ESTVIK Partners, Hanseatic Capital, MTVP, Primos Invest, Unitree Group, Swedbank Investeerimisfondid, Connect Estonia, Ernst&Young, KPMG, Kredex, Nasdaq OMX Baltic, PwC, Sentio, TTÜ Tehnoloogia- ja innovatsioonikeskus, Wellman ning Priit Martinson, Urmas Peiker ja Ville Jehe.
27 Märts 2009
  Kommentaarid