Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Karlova kooli edu klassikalise vokaalmuusika konkursil
Tartu Karlova Gümnaasiumi õpilane Kaarel Jurs võitis I preemia ja laureaaditiitli V Rahvusvahelisel Laste ja Noorte Akadeemilise Vokaali konkursil, mis toimus 26.-29. märtsil Kohtla-Järvel.

Parima kontsertmeistri preemia sai Tartu Karlova Gümnaasiumi õpetaja Katrin Nuume. Konkursi kahes voorus võistles 36 noort lauljat Eestist, Venemaalt ja Valgevenest. Repertuaar hõlmas klassikalisi vokaalteoseid ja rahvalaule.

Lauljaid hindas rahvusvaheline ˛ürii, mille esimees, Eesti Vene Romansi Klubi ja lasteteatri Väike Ooper kunstiline juht Olga Bunder on ka selle konkursi üks organisaatoritest. ˇüriisse kuuluvad ooperilauljad ja lauluõpetajad Eestist ja Venemaalt, samuti Eesti muusikaakadeemia dotsent dirigent Endel Nõgene.

Tartu Karlova Gümnaasiumi direktori Undel Koka sõnul on märkimisväärne, et see on Eestis ainus noorte laulukonkurss, kus lauldakse klassikalist vokaalmuusikat.

Tartu Karlova Gümnaasiumi õpilased osalevad sellel konkursil teist aastat. 2008. a tuli Kristina Nazarkina oma vanusegrupis kolmandaks.

Noori soliste juhendab õpetaja Tiia Puhvel.


Lilian Lukka
31 Märts 2009
  Kommentaarid