Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kiviõli linn ja Lohusuu vald alustavad ühinemist
Plaanide kohaselt tuleb järgmisel Kiviõli linna volikogu istungil arutlusele Lohusuu vallale ühinemisettepaneku tegemine. Pärast positiivse vastuse saamist on kavas läbi viia seaduses ettenähtud uuringud ja elanikkonna küsitlus.

„Loomulikult tuleb seda ideed mõlemas volikogus põhjalikult arutada ja idee järgi tekiks pärast ühinemist Kiviõli linn koos Lohusuu nimelise linnaosaga. Selline ühinemine ei oleks maakonnas midagi uut, sest ka Kohtla-Järve linnal asuvad paljud linnaosad üksteisest mitmekümne kilomeetri kaugusel,” rääkis Kiviõli linnavolikogu esimees Maksim Danolov.

Ligi 7000 elanikuga Kiviõli linn näeb Lohusuuga ühinemises eelkõige puhkamisvõimaluste avardumist linnaelanike jaoks. Kiviõli linna tunnevad Eesti inimesed põlevkivi keemiatööstuse, Baltikumi kõrgema tuhamäe, mootorrataste mäkketõusuvõistluste ja Quvalda motokrossi järgi.

Lohusuu vallavolikogu esimees Toivo Kivi märkis lisaks eelnevale, et ühinemine aitab positiivselt kaasa riigi halduspoliitika elluviimisele. „Lohusuus ei ole sellist arenenud tööstust kui Kiviõlis, pigem sobib Peipsiäärne vald linnainimestele puhkepiirkonnaks. Pärast teede korrastamist ei ole ka 40 km pikkune autosõit takistuseks, et Lohusuu elanikud saaksid Kiviõlis tööl käia.”

Lohusuu valda tuntakse Eestis populaarse Lohusuu kalalaada järgi. Samuti on Lohusuus sündinud eesti keelde "õ" täht.

Selline ühinemine annaks positiivse signaali ka Kiviõli ja Lohusuu naabervadadele kiiremaks ühinemiseks. Toivo Kivi sõnul tekiks kahe omavalitsuse ühinemisel uus, umbes 8000 elanikuga omavalitsus, mille naabriteks oleksid Sonda, Maidla, Lüganuse, Mäetaguse, Avinurme, Tudulinna ja Iisaku vallad ning Püssi linn.


Anti Ronk
01 Aprill 2009
  Kommentaarid