Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

President Ilves: olukorra kontrollimine on valitsuste võimuses
Meie majandused on kardetust sügavamas kriisis, tõdesid president Toomas Hendrik Ilves ja Eestisse töövisiidile saabunud Läti peaminister Valdis Dombrovskis, kes keskendusid tänasel kohtumisel majanduskriisi ületamise võimalustele ning kõnelesid ka Balti regiooni energiajulgeolekust, Euroopa Naabruspoliitikast ja Läänemere Strateegiast.

“Halvim, mis praeguse majandusolukorraga võib kaasneda, on pessimismi süvenemine,
selle muutumine depressiooniks ja usu kaotamine riigi võimesse olukorda stabiliseerida ja tagasilöökide mõju leevendada,” ütles president Ilves. “Meie valitsuste tegutsemist kujunenud olukorras peaks iseloomustama esmajoones professionaalsus ja vastutustundlikkus.”

Eesti riigipea sõnul ootame me majanduskriisiga silmitsi seisvatelt valitsustelt, et nad käituksid ausalt ega ilustaks olukorda, valitsuste otsused peavad olema põhjendatud ja adekvaatsed.

“Ajal, kui avalikkus ootab valitsuselt kindlameelset ja vastutustundlikku tegutsemist, ei saa riigivõim jätta muljet, et olukorra kontrollimine pole enam valitsuse võimuses, et kriisist väljatulek sõltub vaid ja ainult globaalse olukorra paranemisest,” rõhutas president Ilves.

“Meie tegutsemine riigivõimuna peab olema sihikindel, kriisikäitumisele omase enesekriitilise hoiakuga, pragmaatiline ja puhas päevapoliitilistest ahvatlustest. Vastasel juhul petetakse iseend ja oma rahvast,” märkis president Ilves.

Eesti riigipea ja peaminister Dombrovskise kinnitusel seisab mõlema riigi ees kohustus leida operatiivselt lahendused, mis aitaksid säilitada riikide rahapoliitilist usaldusväärsust, hoida kontrolli all eelarvepuudujääki, elavdada majandust, pakkuda töötutele ümberõpet ja sotsiaalseid tagatisi.

President Ilves kordas Eesti soovi liituda eurotsooniga esimesel võimalusel ning rõhutas: “Eesti soovib eruroalaga liituda olemasolevate kriteeriumite ja protseduuride alusel - me ei taha Maastrichti kriteeriume muuta, vaid neid täita. Seetõttu on hea, et viimane Euroopa Liidu Ülemkogu taaskinnitas eelarvedistsipliinist kinnipidamise, selle juurde kiire naasmise vajadust.”Kaidi Aher
02 Aprill 2009
  Kommentaarid