Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Põhjamaade Nõukogu kirjandusauhinna pälvis Per Pettersson
Norra kirjanik Per Pettersson pälvis Põhjamaade Nõukogu kirjandusuahinna oma teose eest "Ma sajatan aja jõge" (/Jeg forbanner tidens elv/).** Pettersson on üks Norra tuntumaid ja populaarsemaid kirjanikke, kes oli Põhjamaade Nõukogu kirjandusauhinna nominent 1997.aastal novelliga "Siberisse" (/Til Siberien/).
Põhjamaade Nõukogu kirjandusauhinna hindamiskomisjon märkis, et Pettersson suudab poeetilises ja tasases keeles tuua esile, kui raske on teineteisele öelda asju, mida peame kõige olulisemaks. Peategelane kirjeldab oma kogemusi ja katkendlikke mälestusi mitmetest elukriisidest oma perekonnas.

Per Pettersson saavutas rahvusvahelise tuntuse võites mitmeid auhindu novelliga "Välja hobuseid varastama" (/Ut å stjæle hester/, 2003).

Preemia rahaline väärtus on 350 000 DKK ning see antakse üle Stockholmis toimuval Põhjamaade Nõukogu istungil käesoleva aasta oktoobris. Põhjamaade Nõukogu kirjandusauhinda on väljastatud alates 1962. aastast.


Madis Tilga
07 Aprill 2009
  Kommentaarid