Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tänavu saab taotleda toetust kohalikku sorti taimede kasvatamise eest
Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder allkirjastas määruse, mis kehtestab kohalikku sorti taimede kasvatamise toetuse saamise nõuded ning toetuse taotlemise ja taotluse menetlemise täpsema korra, toetuse määra, toetuse vähendamise alused ja korra ning toetuse maksmise korra.

Kohalikku sorti taimede kasvatamise toetus on Eesti maaelu arengukava 2007−2013 põllumajandusliku keskkonnatoetuse alameede, mille eesmärk on säilitada kohaliku teraviljasordi, „Sangaste“ rukki geneetilist ressurssi. See Eesti üks vanemaid teraviljasorte kannab endas väärtuslikku, haiguskindlat ja kõrge saagipotentsiaaliga geneetilist informatsiooni.

Toetust saab taotleda põllumajandusega tegelev ettevõtja, kes kasvatab „Sangaste“ rukist vähemalt viiel hektaril. Taotleja võtab toetuse esmakordsel taotlemisel viie-aastase kohustuse kasvatada seda rukkisorti igal aastal vähemalt sama suurel pinnal.

Toetuse määr ühe hektari talirukki „Sangaste“ kasvatamise kohta on 505 krooni aastas ning toetuse üldised nõuded on sarnased ülejäänud pindalatoetuste nõuetega.

Taotlusi toetuse saamiseks võtab Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet vastu 2.– 21. maini.


Heiki Raudla
08 Aprill 2009
  Kommentaarid