Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti ja Läti kultuuriminister kohtusid Kumus
Kultuuriminister Laine Jänes kohtus täna oma Läti kolleegi, kultuuriminister Ints Dālderisega Kumu kunstimuuseumis.

Kultuuriministrid arutasid loomemajandusega seotud küsimusi ja tõdesid, et kuigi tänased majandusolud on keerulised, tuleb vaadata tulevikku ja eeskätt loomemajanduse suunas, sest loominguline jõud on mõlemal riigil tugev. Nii Eestil kui Lätil on eesmärk suunata loomemajandusse võimalikult palju struktuurivahendeid.
Samuti peavad ministrid vajalikuks kavandada tervikuna Balti regiooni kultuuriekspordi arendamist, sest ühistel ettevõtmistel on tõhusam väljund.

Kohtumisel räägiti veel Balti keti kandmisest UNESCO maailma mälu registrisse, mille taotluse esitasid riigid ühiselt ja otsus selgub eeldatavasti tänavu suvel.

Ministrid rääkisid koostööst filmivaldkonnas, mille tulemusel on filmitootjatel valminud mitmeid koostööfilme, mis on ka festivalidel äramärkimist leidnud. Igal aastal kohtuvad Balti riikide filmitootjad enne Pimedate Ööde Filmifestivali Tallinnas koostootmisturul Baltic Event. Filmikoostööle annab kindlasti kasu ka Tallinnasse loodud Balti Filmi- ja Meediakool.

Jätkuvalt hea on koostöö ka Eesti ja Läti kontsertorganisatsioonide vahel. Ühiselt rahastatakse 1997. aastal asutatud Baltimaade noortest muusikutest koosnevat kammerorkestrit “KREMERata Baltica”, mis on võitnud rahvusvahelise tunnustuse. Kultuuriminister Laine Jänes tõi tänavusest koostööst välja Läti Rahvusooperi külalisetendused Saaremaa Ooperipäevadel.

Läti kultuuriminister Ints Dālderis viibib Eestis seoses Läti presidendi ja tema abikaasa riigivisiidiga.


Ave Toots-Erelt
08 Aprill 2009
  Kommentaarid