Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rüütli: pensionisamba külmutamine õõnestab kogu riigi usaldust
Eestimaa Rahvaliidu esimehe Karel Rüütli sõnul on teise pensionisamba sissemaksete peatamine usaldusel põhineva kokkuleppe rikkumine. Tema sõnul ei kaalu kokkuhoid üles rahva usalduse kaotust.

„Kui peaminister nimetab rahvale antud tuleviku kindlustust läbi kukkunuks, tuleb tal ka endal tunnistada läbi kukkumist peaministrina,” ütles Rüütli.

Rahvaliit on veendunud, et valitsus ei tohi ühepoolselt loobuda teise samba sissemaksetest. Pensionikindlustus on pikaajaline ja usaldusel põhinev vanaduspõlve tagamine. „Põhimõttelistest lubadustest lahtiütlemine on mõeldav ainult laiapõhjalises arutelus saavutatava kokkuleppega. Praegu ei saa enam keegi olla kindel, et kehtivad seadused ja rahvale antud lubadused jäävad püsima ka tulevikus,” märkis Rüütli, lisades, et raske on uskuda peaministrit, kelle sõnad ja teod lähevad lahku.

Rahvaliidu hinnangul on teise samba pensionimaksete külmutamine fondiga liitunute ja ka praeguste pensionäride petmine, kuna pensionikindlustuse loomisel vähenes riigipoolne panus tänastele pensionäridele viiendiku võrra.


Manuela Pihlap
10 Aprill 2009
  Kommentaarid