Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Pihl ja Padar on täna Setumaal
Sotsiaaldemokraatide esimees siseminister Jüri Pihl ja rahandusminister Ivari Padar külastavad täna Setumaad, et arutada kohalike inimestega nende muresid seoses piiriületus probleemidega, mis kerkisid sel aastal peale 19. jaanuari.

„Meile on äärmiselt tähtis, et piiriprobleemid oleksid lahendatud,“ kommenteeris sotsiaaldemokraatide värske esimees ja siseminister Jüri Pihl tänase kohtumise eesmärki. “Siseministeerium on omalt poolt teinud kõik, et inimesed saavad üle piiri käia näiteks omaste haudu külastamas ka ühtses Schengeni õigusruumis,“ lisas Pihl.

Selle aasta 19. jaanuaril lõppes seni kehtinud lihtsustatud kord, mille alusel piiriäärsed elanikud said tasuta või tasulised soodusviisad. Peale 19. jaanuarit tuli viisat taotleda Venemaa konsulaarosakondadest.

Et Venemaal elavaid lähedasi ja matmispaiku külastavate inimeste kulutusi leevendada töötas siseministeerium välja vastava kompensatsiooniskeemi. Vastav käskkiri ja taotlusvorm on leitav: http://www.siseministeerium.ee/?id=31227

Sõltuvalt külastatavast piirkonnast tuleb viisakompensatsiooni taotlused esitada kas Ida-Viru või Võru Maavalitsusele. Taotluste esitamise tähtaeg on 30. juuni. Selleks ajaks tuleb oma soovist teada anda nii nendel inimestel, kes soovivad lähiajal kompensatsiooni kätte saada kui ka nendel, kel on kavas sõita alles aasta lõpus.

Inimesed, kes külastavad abikaasat, lähisugulasi või nende matmispaiku Venemaa Föderatsiooni Pihkva oblasti Petseri linnas või Petseri rajooni Irboska, Krupa, Kulje, Laura, Uue-Irboska, Pankavitsa või Petseri vallas, peaksid oma taotlusega pöörduma Võru Maavalitsusse.

Inimesed, kes külastavad aga abikaasat, lähisugulasi või nende matmispaiku Leningradi oblasti Slantsõ rajooni Zagrive vallas, Kingissepa rajooni Bolšelutski ja Kuzemkino vallas ning Ivangorodi linnas, peaksid pöörduma Ida-Viru Maavalitsusse.


Karin Tammer
10 Aprill 2009
  Kommentaarid