Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tartu tänavad saavad aprilli lõpuks puhtaks
Tänaseks on Tartus talveprahist ja liivast koristatud kaks kolmandikku äärekiviga asfalttänavaist. Kõik tänavad peaksid puhtaks saama aprilli lõpuks.

Praegu on ööpäev läbi väljas seitse imurit ja kuus puhastusmasinat. Koristustöid alustati peatänavatest ja suurema liiklusega tänavatest, mida puhastati peamiselt öösiti. Päeval töötavad puhastusmasinad väiksema liiklusega tänavail, kus nad takistavad liiklust vähem.

„ Äärekivita asfalttänavate puhastamiseks ootame vihmast ilma, sest harjamine keerutab tolmu üles,“ rääkis linnapuhastusteenistuse juhataja Madis Tammeorg. Ta lisas, et tänavapesu Tartus ei tehta, kuna see uhub prügi kanalisatsiooni. „Kõik liiva-, tolmu- ja muud jäätmed kogutakse puhastusmasinatega kokku,“ selgitas Tammeorg.

Linlastel palutakse tänavatele pikemaks ajaks pargitud autod viia parklatesse või oma kinnistutele. Krundiomanikel tuleb oma puhastusalal asuvatelt kõnniteedelt talvel libedustõrjeks kasutatud puistematerjalid kokku koguda ja käidelda nagu olmejäätmeid. „Kindlasti ei tohi liiva ja sõelmeid pühkida puhastatud sõiduteele ja rentslitesse,“ rõhutas Tammeorg.


Helle Tolmoff
16 Aprill 2009
  Kommentaarid