Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Laupäeval võisteldakse Vaivaras autoorienteerumises
Kevadseiklus 2009 nime kandva võistluse start antakse 25. aprilli hommikul kell 10 Laagna veoautode parklas. MTÜ Sinimäe SK SÕNN poolt korraldatud üritusele on lubatud kõik sõidukid, mille juhtimiseks on vajalik B-kategooria juhiluba ja mis vastavad liiklusseadusega kehtestatud tehnonõuetele. Seikluspiirkonnaks on Vaivara vald.

„Võistlusrada on maha pandud sellisena, et eelistatud ei tohiks olla ükski masinatüüp. Maasturiga paremat läbivust taotlev tegelane võib mõnes kohas ümber pööramisega jänni jääda ja seetõttu pool päeva tagurdamise peale raisata,“ rääkis üks peakorraldajatest Meelis Kaljurand, kelle sõnul võib osalema tulla ka täiesti tavalise tänavasõidu autoga.

Võistkonna suurus ja koosseis on piiramata, kuid ei tohi ületada kasutatava sõiduki maksimaalset lubatud sõitjate arvu. Igal võistkonnal peab olema mobiiltelefon, soovitatav varustus – piirkonna kaardid ja reisijuhid, kompass, looduses liikumiseks sobiv riietus, telkimisvarustus, piknikukorv ja hea tuju.

„Rajameistriks on tuntud orienteeruja Tiit Vainura, kelle sõnul on distantsi keskmiseks pikkuseks 100 kilomeetrit. Jõukatsumise lõpp on planeeritud kella 13ks, kuid kellel „veab“, see seikleb hommikuni - siit ka telkimisvarustuse ja piknikukorvi omamise soovitatus,“ muigas Kaljurand, kelle sõnul on Kevadseiklus eelmisel aastal toimunud Sügisseikluse loomulik järg.


Alar Tasa
24 Aprill 2009
  Kommentaarid