Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ebasoodsamate piirkondade toetust saab edaspidi taotleda üheaastase toetusena
Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder allkirjastas määruse, mis kehtestab Eesti maaelu arengukavas 2007−2013 ebasoodsamate piirkondade üheaastase toetuse saamise nõuded, toetuse taotlemise ja taotluse menetlemise täpsema korra.

Ebasoodsamate piirkondade toetus oli varasematel aastatel seotud viieaastase kohustusperioodiga. Alates sellest aastast saab seda toetust taotleda üheaastase toetusena.

Taotlejad, kes on varasematel aastatel võtnud ebasoodsamate piirkondade toetuse saamiseks kohustuse, võivad jätkata olemasolevat kohustust kohustusperioodi lõpuni või asendada selle üheaastase toetusega.

Ebasoodsamate piirkondade taotleja peab täitma nõuetele vastavuse nõudeid (kohustuslikud majandamisnõuded ning head põllumajandus- ja keskkonnatingimused) ning tegelema põllumajandusega vähemalt 5 aasta jooksul pärast esimese toetuse väljamakset. Viimast tuleb arvestada ka juhul, kui taotletakse üheaastast toetust.

Ebasoodsamad piirkonnad on määratud Eestis aastal 2004 valla tasemel ja kokku on ebasoodsamaid valdu 101, mis moodustavad ca pool riigi territooriumist. Ebasoodsamate piirkondade toetuse eesmärk on säilitada põllumajandusmaa jätkuvat kasutamist erinevates, sealhulgas ebasoodsamates paikkondades.

Toetuse määr on 391 krooni hektari kohta aastas ning seda on makstud alates 2004. aastast.

Taotlusi toetuse saamiseks võtab Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet vastu 2. maist 21. maini.


Heiki Raudla
23 Aprill 2009
  Kommentaarid