Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tervisekaitseinspektsioon: jälgime sigade gripi juhtumeid ülimalt tähelepanelikult
Ameerika Ühendriikides ja Mehhikos on registreeritud inimestel sigade grippi. Euroopas või teistes regioonides seni teateid haigestumistest ei ole.

Tervisekaitseinspektsiooni peadirektor Tiiu Aro sõnul tuleb olukorda tõsiselt suhtuda, kuid reisijatel ei ole siiski paanikaks põhjust. „Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) jälgib olukorda ning vastavat gripipandeemia ohtu. Teeme tihedat koostööd WHOga ning Euroopa Nakkushaiguste Ennetamise ja Kontrolli Keskusega (ECDC) ning kuulame nende soovitusi ja juhiseid,” ütles Aro.

„Kuigi sarnaseid juhtumeid Euroopas täheldatud ei ole, peame olema valmis reageerima, et inimeste tervis ei satuks ohtu. Soovitame kõigil, kes reisivad Mehhikosse ja USAsse jälgida esmaseid hügieenireegleid, vältida suuremaid rahvakogunemisi ning jälgida oma tervist tähelepanelikult. Kui olete saabunud reisilt neisse piirkondadesse ning olete haigestunud, võtke ühendust oma perearstiga,” lisas Aro.

Reisijatele pole seatud piiranguid USAsse või Mehhikosse reisimisel. Küll aga tasub silmas pidada tavapäraseid ettevaatusabinõusid gripist hoidumiseks – vältida kontakti haigestunutega, pesta tihti käsi, köhides ja aevastades katta suu ja nina salvrätiga.
26 Aprill 2009
  Kommentaarid