Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kurikaela käsi või hambad?
Pärnumaal Häädemeestel pöördus politsei poole murelik inimene, kes kahtlustas oma koduvalve süsteemi antenni kahjustamises kurikaela.

Majaomanik avastas oma suvekodu pööningult, et valveseadeldise antenn on läbi lõigatud. Vähemalt nii see esmapilgul mehele tundus. Sündmust kontrollinud politseipatrullile tundus samuti, et kurjategija on antenni lõiganud, kuid samas tekitas muude seadmete puutumatus siiski kahtlust. Ka puudusid muud inimtegevuse jäljed.

Nii-öelda naljaga pooleks soovitas politseiametnik kuulata ka mõne zooloogi arvamust – kuivõrd on võimalik, et mõni loom võis kahju tekitada. Majaomanik oli ka varasemalt maja pööningul märganud kellegi tegutsemist, seega oli temagi arvamusel, et inimese käsi ei pruugi siin sugugi mängus olla. Suur oli asjaosaliste üllatus, kui selline spekulatsioon täiesti seletatavat tõepõhja omas.

Tallinna Loomaaia direktori Mati Kaalu sõnade kohaselt on täiesti võimalik, et antenni kallal oli oma teravaid hambaid näidanud kivinugis, kes on viimastel aastatel end Eestis päris hästi sisseseadma hakanud. Muu hulgas on kivinugis Kesk-Euroopas juba ammu tuntud autode juhtmete ja voolikute läbinärija. Algul arvati ja otsiti ka nende juhuste puhul vandaale. Autode juhtmete närimist olevat nüüd juba ka Eestis esinenud. Kaalu sõnutsi pole aga kindlat süüdlast võimalik tuvastada muidu, kui spetsiaalse paigaldatud kaamera abil.

Seega tasub inimestel, eriti aga autoomanikel olla sarnaste probleemidega kokkupuutumisel tähelepanelik ja jälgida võimalikke loomategutsemisjälgi. Kahju võib vandaali asemel teha ka hoopis loomake, kes oma teo tagajärgi sootuks ei adu.
 


Hedy Tammeleht
22 Aprill 2009
  Kommentaarid