Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ukraina suursaadik oli huvitatud Lääne-Viru kontaktidest Ukrainaga
Reedel, 24.aprillil toimus Lääne-Viru maavalitsuses kohtumine Ukraina suursaadik T.E. Hr Pavlo Kiriakoviga eesmärgiga otsida võimalusi Lääne-Virumaa põllumajandustootjate toodangu eksportimiseks Ukraina turule.

Ukraina suursaadik viibis Lääne-Virumaal maavanem Urmas Tamme kutsel.

"Eesti turg on piimatoodetest üleküllastunud, samal ajal valitseb Ukrainas neist suur puudus. Oli meeldiv kuulda, et nad hindavad seniajani meie toodangut väga kõrgelt," ütles Urmas Tamm.

Maavanema sõnul erineb kontaktide loomine Ukrainas meie omast, kuna riigisektor on seal oluline. "Kui Eestis otsivad ettevõtjad ise otsekontakte teiste ettevõtjatega välismaal, siis Ukrainas tuleb esmalt suhelda oblastijuhtidega, kelle kaudu otsitakse ettevõttele partnerid."

Ukraina suursaadik pakkus välja, et Lääne-Virumaa põllumajandusettevõtjad võiksid minna oma toodangut tutvustama 11.-14.juunil Kiievis toimuval suurel Agro 2009 messil.

Samuti soovitas ta Ukrainas ka teiste oblastite poole vaadata ja mitte piirduda Tsernigovi oblastiga, kellega meie maakonnal on juba kontaktid.

Maavanema sõnul olid põllumajandusettevõtjad saadiku ettepanekust huvitatud ning järgmise sammuna hakatakse otsima eksporditoetust messil osalemiseks.

Kohtumisel osales ka MTÜ Virumaa Põllumeeste Liit juhatuse esimees Ülo Niisuke, kes ütles, et meie piimafarmid on huvitatud Ukraina maisist, kuna maisi söötmine tõstab oluliselt lehmade piimatoodangut.

Praegu käivad ettevalmistustööd rajamaks Sõmerule Ukraina tehnoloogialt põhinevat kompleksväetiste tehast. Ka selle edenemise vastu tundis suursaadik huvi.

Pärast kohtumist maavalitsuses külastas suursaadik Rakvere lihakombinaati, Vihula mõisa ja Sirje Korneli talu.


Hilje Pakkanen
27 Aprill 2009
  Kommentaarid