Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rahvaliit: valitsus peab oma tegude eest ka vastutama
Eestimaa Rahvaliidu juhatus võttis vastu avalduse, milles nendib, et valitsus pole suutnud koostada kahe aasta jooksul reaalselt toimivat eelarvet, vaid on muutnud selle protsessi pidevaks kemplemiseks. Erakond leiab, et peaminister peab lõpuks mõistma, et tal tuleb riiki ka reaalselt juhtida ning oma tegude eest vastutada.

Rahvaliidu juhatus meenutas, et 2001. aastal, kui sama kolmikliit üritas maha müüa Eesti elektrijaamu, koguti ettevõtmise vastu Rahvaliidu initsiatiivil üle 163 000 allkirja ja protsess peatati. Sama kolmikliidu juhtimisel on täna riik nii sügavas kriisis, et valitsus näeb lahendust riigivara, sh. Eesti Energia müügis.

Rahvaliidu juhatuse hinnangul on eelarveprotsess muutunud juhitamatuks, kuna valitsuserakonnad keskenduvad valimiskampaaniale, mitte majanduskriisist väljatuleku lahenduste otsimisele. „Kuigi avalikkusele püütakse luua pilti, justkui oleks eelarvedefitsiidis süüdi maailmamajandus ja eelnevad valitsused, on kaks viimast aastat teadlikult koostatud eelarve, mille kulud ei vasta tuludele,” ütles Eestimaa Rahvaliidu esimees Karel Rüütli, lisades, et praegune kolmikliit on hüljanud seni Eesti majanduspoliitika nurgakiviks olnud tasakaalus riigieelarve.

Rahvaliit leiab, et rahandusminister peab tunnistama, et nii 2007. aasta positiivset lisaeelarvet koostades kui ka 2008. aasta riigieelarve suurendamisel 25% võrra, olid maailmamajanduses kõik tendentsid languseks. Veelgi enam, rahandusminister koostas 2009. aasta eelarve, mis oli üles ehitatud 2,6% majanduskasvule, samal ajal kui Eesti Pank prognoosis 4,5% langust. „Rahandusministril oli pädevus võtta 2009. aasta eelarve Riigikogu menetlusest tagasi, et viia see kooskõlla reaalsete tuludega,” märkis Rüütli.

Rahvaliidu juhatus on seisukohal, et valitsusel on viimane aeg koostada majanduse elavdamise pakett, mis lähtub ettevõtluse toetamisest ja inimeste toimetulekuvõimest. Selleks tuleb sarnaselt naaberriikidega kokku kutsuda ekspertidest koosnev kriisikomisjon.


Manuela Pihlap
05 Mai 2009
  Kommentaarid