Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Siseministeeriumi ettepanekul Eesti loobub viisakutsest
Eile, 7. mail, vastuvõetud isikut tõendavate dokumentide seaduse, konsulaarseaduse, karistusseadustiku, riigilõivuseaduse, välismaalaste seaduse ja kodakondsuse seaduse muutmisega kaotatakse viisakutse nõue.

Siseministeerium töötas koostöös Välisministeeriumiga välja täiendavad muudatusettepanekud isikut tõendavate dokumentide seaduse, konsulaarseaduse, karistusseadustiku, riigilõivuseaduse, välismaalaste seaduse ja kodakondsuse seaduse muutmise seaduse eelnõu juurde, mille üheks oluliseks eesmärgiks on viisakutse nõude kaotamine. „Seaduse muudatusega kaob viisakutse kui üks võimalikest välismaalase Eestisse saabumise eesmärki ja asjaolusid tõendavatest dokumentidest,“ ütles siseminister Jüri Pihl. „Viisakutsest loobumine lihtsustab meie riigi külastamist kolmandate riikide kodanikele, muuhulgas Venemaa turistidele,“ lisas Pihl.

Viisakutsest loobumise juures on oluline tähele panna, et selle kaotamisega ei vabastata välismaalast reisi eesmärgi tõendamise kohustusest. Nagu kehtiva regulatsiooni puhul on välismaalane ka edaspidi kohustatud tõendama majutuskoha olemasolu Eestis, siin viibimise ja siit lahkumise kulude kandmist. Uue korra jõustumisel on välismaalasel võimalik nimetatud asjaolusid tõendada muude dokumentidega.


Täna Riigikogu poolt vastuvõetud isikut tõendavate dokumentide seaduse, konsulaarseaduse, karistusseadustiku, riigilõivuseaduse, välismaalaste seaduse ja kodakondsuse seaduse muutmise seadusega nähakse muu hulgas ette füüsilise dokumendi regulatsiooni kõrval ka digitaalse dokumendi regulatsioon, mis on elektroonilises keskkonnas isiku tõendamiseks ja isikusamasuse kontrollimiseks mõeldud dokument. Digitaalse isikutunnistuse võib väljastada Eesti kodanikule ja välismaalasele, kellele on varem välja antud isikutunnistus või ta taotleb isikutunnistust samaaegselt digitaalse isikutunnistusega.

Seadus jõustub kaks kuud pärast Riigi Teatajas avaldamist.


Kristina Kareva
08 Mai 2009
  Kommentaarid