Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Suurem osa mõttetalgute tulemustest on kantud ideepanka
Minu Eesti ideepanka on jõudnud 3676 vestlusringi tulemust. Minu Eesti toimkonna hinnangul on suur osa tulemustest ideepanka jõudnud, viimased sisestatakse talgujuhtide poolt lähimal ajal.

Mõttetalgutel hindas iga vestlusring arutelust kokkuvõtte tegemisel, mida saavad osalejad väljapakutud ideede teostamiseks ise ära teha, mida koos teistega ja eraldi ettepanekud riigi tasandil elluviimiseks.

Sisestatud tulemustega on võimalik kõigil tutvuda, neid kommenteerida ja eestvedajatele abi pakkuda konkreetsemate ideede teostamisel. Toimkond kutsub üles nii eraisikuid kui ettevõtteid aktiivselt otsima ideepangast ideid, mille teostumisele saavad nad kaasa aidata. Tulemused on Minu Eesti veebilehel www.minueesti.ee.

“Rõõm on kuulda, et mõttetalgutel väljamõeldud lahendusi on hakatud üle Eesti aktiivselt ellu viima. Pole vahet, kas idee oli väike või suur, oluline on inimestevaheline koostöö, mis loob aluse seesmiselt tugevale riigile,” ütles Rainer Nõlvak.

Minu Eesti toimkond aitab omaltpoolt kaasa ideede elluviimisele asjatundjate kaasamisega. Homme toimub esimene infokohtumine asjatundjatega erinevatelt elualadelt, kelle rolliks saab järgnevatel nädalatel kommenteerida ideepanka kantud ideid ja anda nõu ideede elluviimiseks. Kohtumisel on plaanis tutvustada asjatundjate poolse tagasiside esitamise sisulist poolt koos tehnilise lahendusega.

Samuti koondab Minu Eesti analüüsitoimkond laiema kandepinnaga ideid suuremateks ideeperekondadeks, et nende teemade eestvedajad kutsuda järelmõttetalgutele ühiselt konkreetsemaid ideid ja tegevusi välja mõtlema.

Minu Eesti mõttetalgutel 1. mail osales üle 11 000 inimese. Kojavanematelt saadud andmetel osales ametlikes mõttekodades Harjumaal 1963, Tallinnas 1742, Hiiumaal 245, Ida-Virumaal 492, Jõgevamaal 378, Järvamaal 272, Läänemaal 600, Lääne-Virumaal 687, Põlvamaal 415, Pärnumaal 864, Raplamaal 336, Saaremaal 382, Valgamaal 434, Tartumaal 1050, Viljandimaal 382 ja Võrumaal 359 inimest. Neile lisandub 1264 inimest üle Eesti, kes mõtlesid omaalgatuslikes ehk siis ametliku talgujuhita mõttekodades. Lisaks saabusid teated mitmetest registreerimata mõttekodadest.

Välismaistest kodadest on mõttetalgud veel tulemas Torontos (Kanada), Riias (Läti), Oslos (Norra), Kopenhaagenis (Taani), Baltimores (USA).

„Minu Eesti“ mõttetalgute elluviimisega tegelesid 157 vabatahtliku toimkonnaliiget, 531 kojavanemat ja üle 400 talgujuhi.


Anneli Ohvril
11 Mai 2009
  Kommentaarid