Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

E-äriregistri ettevõtjaportaalis loodi Soome ID kaardiga esimene ettevõte
Sel nädalal loodi e-äriregistri ettevõtjaportaalis esmakordselt ettevõte Soome ID kaarti kasutades.

Registrite ja Infosüsteemide Keskuse (RIK) kohturegistrite osakonna juhataja Ingmar Vali sõnul avati E-äriregistri ettevõtjaportaal Soome ID kaardi kasutajatele möödunud aasta lõpus. Lisaks aktsepteerib portaal ka Portugali, Belgia ning Leedu digiallkirju.

„Eesti, Soome, Portugali, Belgia ning Leedu koostöö näol on teadaolevalt tegu esimese korraga, kui ühe riigi register aktsepteerib ametlikult teiste riikide rahvuslikke ID-kaarte ja nendega antud digiallkirju,“ ütles Vali.

Vastloodud firmal on kaks Eesti ning kolm Soome asutajat, kes kasutasid firma loomisel kõik oma riigi ID kaarti. Ettevõte asub Tallinnas ning tegeleb elektroonika- ja telekommunikatsiooniseadmete ning nende osade hulgimüügiga.

Vali kinnitusel on eesti ettevõtjad e-äriregistri ettevõtjaportaali hästi vastu võtnud. „Meil on väga hea meel, et meie portaal on nüüd esmakordselt kasutust leidnud ka põhjanaabrite poolt. Jääme lootma, et varsti on sinna oodata veel ettevõtjaid nii Soomest kui ka teistest partnerriikidest.“

E-äriregistri portaal on Euroopas ainulaadne ettevõtte asutamise kiiruse ja mugavuse poolest. Näiteks osaühingu saab registreerida ID-kaarti kasutades mõne tunniga ja seda kodust lahkumata. Lisaks äriühingu asutamisele saab ettevõtjaportaali kaudu muuta äriühingu registriandmeid ning esitada elektroonilise majandusaasta aruande.

Ettevõtjaportaal asub aadressil https://ettevotjaportaal.rik.ee/.
RIK-i Soome partneri kodulehekülg asub aadressil: http://www.fineid.fi/.


Diana Kõmmus
13 Mai 2009
  Kommentaarid