Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tartu sai raha Antoniuse Õue gildimaja renoveerimiseks
Tartu linn saab alustada Antoniuse Õue gildimaja renoveerimist, kuna Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus otsustas seda projekti toetada 7,56 miljoni krooniga.

„Nüüd on meil võimalus lõplikult välja arendada Tartu üks atraktiivsemaid külastuskohti - Antoniuse Õue kunsti- ja käsitöökeskus, kus tartlased ja linnakülalised armastavad käia igal aastaajal. Uued ruumid avardavad sealseid tegevusvõimalusi veelgi ja ka hoone välisilme muutub tundmatuseni,“ ütles Tartu abilinnapea Margus Hanson.

Praegu pooltühjana seisev Lutsu 3 maja asub ühises hoonekompleksis Antoniuse Gildi kasutuses oleva Antoniuse Õuega. Rekonstrueerimise järgselt avatakse tulevases gildimajas aasta ringi tegutsev sepikoda, kaks külalisateljeed naha- ja tekstiilikunstnikele, loovuskojad lastele, gildi saal näituste ja muude ürituste korraldamiseks ning tualetid Antoniuse Õue külastajatele.

Gildimaja renoveerimiseks on lähikuudel kavas korraldada riigihange, et sügisel saaks ehitusega alustada. Antoniuse Õue uus hoone peaks uksed avama järgmise aasta suvel.

EASi piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetmest rahastatava projekti kogumaksumus on 9,7 miljonit krooni, millest linna omafinantseering koos mitteabikõlblike kuludega on 2,1 miljonit krooni.


Helle Tolmoff
13 Mai 2009
  Kommentaarid