Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kuriteost teatamine võib ära hoida uue kuritöö
Eelmise nädala lõpus ja käesoleva alguses pandi Kohtla-Järvel ja Jõhvis toime kaks isikuvastast kuritegu, mida nägid pealt mitmed inimesed, kuid ei teavitanud sellest politseid.

8.mail kella 6.00 ajal peksid kaks meest Kohtla-Järvel Kasteheina tn-l asuva baari juures 21aastast meesterahvast, millega tekitasid kannatanule füüsilist valu ja kahjustasid tervist. Seejärel võtsid peksjad meesterahvalt ära 12 000 krooni maksva kuldketi ning rahakoti, milles oli 200 krooni.

11.05.2009.a kella 9.50 ajal peksid kaks meest Jõhvis Jõhvi külas 26-aastast meesterahvast.

Pean olukorda, kus inimesed nähes pealt kuritegu jätavad politseisse helistamata, äärmiselt taunimisväärseks. Sellistes olukordades tasuks kõigil mõelda sellele, et igaüks meist ja meie lähedastest-tuttavatest võib ühel päeval sattuda kuriteo ohvriks ning vajada abi.

On ilmne, et teist kuritegu poleks toimunud, kui 8.mail aset leidnud peksmise pealtnägijad nähtust politseisse teada oleksid andnud, sest nii esimesel kui ka teisel juhul oli tegemist ühtede ja samade kurjategijatega.

Röövis ja avaliku korra raskes rikkumises kahtlustatavad: 23 aastase Aleksandr ja 23 aastase Kirill peeti Jõhvi politseiosakonna korrakaitsjate poolt kinni 11.mai õhtul.

Toimunud kuritegude uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvide alusel, mis käsitlevad röövimist ja avaliku korra rasket rikkumist.


Margus Kuus
Ida Politseiprefektuuri kriminaalosakonna 
Jõhvi kriminaaltalituse komissar
14 Mai 2009
  Kommentaarid