Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Läsnal toimub noorte ohutusalane võistluslaager
Esmaspäeval, 8. juunil koguneb Eesti Kaitsejõudude baaslaagrisse Läsnal 120 6.-9. klasside õpilast 12 Lääne-Virumaa koolist. Lisaks komplekteerib ühe kümneliikmelise võistkonna kaitsevägi. Kolmepäevases laagris osalevad projekti "Kaitse end ja aita teist" koolituse saanud noored, kes võistlevad omavahel ohutusalastes teadmistes.

Projekti ühe eestvõtjatest, Ida-Eesti päästekeskuse koordinatsiooniteenistuse juhi Maido Nõlvaku sõnul andsid erinevate valdkondade spetsialistid nelja kuu vältel noortele eluks vajalikke teadmisi esmaabi andmisest, liiklusohutusest, tule- ja veeohutusest ning õpetati neid oskuslikult käituma eriolukordadesse sattumisel, näiteks, kuidas metsa eksides ellu jääda.

Projekti lõpetuseks toimuvate laagripäevade jooksul saavad õpilased ennast proovile panna nii praktilistes harjutustes kui ka teoreetilistes teadmistes. Samuti on laagriprogrammi mahutatud teemakohane isetegevus, osalevate organisatsioonide tehnika tutvustus ning sooja ilma korral ka vahupidu. Teisipäeva pealelõunal koolitavad noori kaitsejõudude demineerijad.

Lääne-Virumaa noorte võistluslaager Läsnal algab esmaspäeval kell 12, võistlustega alustatakse kolm tundi hiljem. Laager lõpeb kolmapäeval kell 13 kokkuvõtete tegemise ja autasustamisega.

"Kaitse end ja aita teist" on Ida-Eesti Päästekeskuse, Ida Politseiprefektuuri, Ida Teedekeskuse, Kaitseliidu Viru Maleva ja Rakvere haigla ühisprojekt, mis on suunatud Lääne-Virumaa koolide 6.-9. klasside õpilastele.

Projekti läbiviimist finantseerib Eesti Haigekassa vastavalt tervise edendamise tegevuskavale maakondlike traumaennetuste programmist ning viiakse läbi Lääne-Viru traumanõukogu koordineerimisel. Osalevad organisatsioonid panustavad projekti läbiviimisesse omapoolse ressursi loengute ja laagri läbiviimiseks.

Lääne-Viru maakonnas viiakse läbi projekt "Kaitse end ja aita teist" esmakordselt. Idee sai alguse 15 aastat tagasi Jõgevamaalt ning on praeguseks laienenud ka teistesse Eesti maakondadesse.

Korraldavad: Lääne-Viru maakonna traumanõukogu, Ida-Eesti Päästekeskus, Ida Politseiprefektuur, Rakvere haigla, Ida Teedekeskus, Kaitseliidu Viru MalevEve Ojala

04 Juuni 2009
  Kommentaarid