Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Algab järjekordne õpilaste suitsuprii klasside võistlus
Sel aastal toimub Tervise Arengu Instituudi poolt läbiviidav suitsuprii klassi võistlus juba kaheksandat korda. Konkurss kestab 12.oktoobrist kuni tuleva aasta 12.aprillni.

Suitsuprii klassi võistlus on suitsetamisvastane ennetusprogramm 4.-12. klasside õpilastele. Konkursi peamisteks eesmärkideks on ennetada või edasi lükata suitsetamise ja suitsuvabade tubakatoodete tarbimise alustamist laste ja noorte seas, motiveerida tubakat tarbivaid õpilasi sellest loobuma ning  toetada tubakavabadust kui eluviisi.

Kõikide edukalt lõpetanud klasside vahel loositakse Tervise Arengu Instituudi poolt välja viisteist 5 000 kroonist auhinda.

Lääne-Virumaa koolidest alustas mulle suitsuvaba klassi konkurssi 37 klassi kümnest koolist. Viis klassi ei suutnud lõpuni vastu pidada ning jätsid osalemise pooleli.

 

Võistluse lõpetas 32 klassi kümnest koolist, kusjuures oli kaaslaste altvedajaid juba 5. klassi õpilaste hulgas. 

„Järelikult pole 4. klasside võistluses osalemine nii rumal ühtigi, kui juba viiendates klassides leidub paadunud suitsetajad,” ütles maavalitsuse tervisedenduse spetsialist Olga Boitsov.

 

 

Ülemaailmse noorte tubakauuringu andmetel on Eesti õpilastest vähemalt korra elu jooksul suitsu proovinud 80,4% ning  ligi 35% õpilastest tarbib ka hetkel mõnda tubakatoodet. Eesti on nende  riikide hulgas, kus on suurim 13-aastaste või nooremate igapäevasuitsetajate arv, ligi 13% (ESPAD 2007), mis tähendab, et  tubakaennetusega alustada ei ole kunagi liiga vara.

 

Kõik vajalikud dokumendid konkursil osalemiseks on lisatud ja on kättesaadavad ka Terviseinfo veebilehelt www.terviseinfo.ee võistluste alt.

 


Hilje Pakkanen

 

24 September 2009
  Kommentaarid