Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Heategevuslik Teatejooks tõi liikumisvõime kaotanud laste toetuseks 75 000 krooni
Täna, 25. septembril annavad laste heategevusliku Teatejooksu korraldajad Haapsalu Neuroloogilisele Rehabilitatsioonikeskusele (HNRK) pidulikult üle ürituse tuludest ja annetustest kogutud 75 000 krooni, mis läheb ratastooli-mängupargi rajamise fondi.

Rekordilised ligi 7500 last ja noort kogunesid tänavu 7. mail heategevuslikul Teatejooksul 18 paigas üle Eesti, et joosta õnnetuse läbi liikumisvõime kaotanud laste toetuseks. Eesti suurimaks laste- ja noortespordi ürituseks kasvanud Teatejooksu eestvedaja Erik Pallase sõnul teeb laste aktiivne osalus suurt rõõmu. „Igal aastal tuleb juurde tuhandeid lapsi, kes soovivad oma klassi, kooli või sõpradega Teatejooksul osaleda. Lapsed saavad hästi aru, et nende osalemine loeb ning et nad saavad sellega head teha. Ja tore, et täiskasvanud annetuste näol ka laste panust hindavad,“ lausus Pallase.

Teatejooksu tuludena ning heategevustelefonile ja DnB NORD Panga heategevuskontole on tänaseks kogutud 75 000 krooni, mis läheb HNRK-le ratastooli-mängupargi rajamise toetuseks. 4 miljonit krooni maksva Baltikumis ja Skandinaavias ainulaadse mängupargi võimalused lubaksid ratastooli kasutavatel lastel muretult ja lihtsalt mängida ning lihtsamaid tervisespordialasid harrastada.

HNRK juhataja Priit Eelmäe sõnul on see annetus oluline panus pargi rajamisel omafinantseeringu kasvatamisel. „Tänavu kogunenud summa on eelmiste aastatega võrreldes küll veidi väiksem, ent selle tähendus on meile ja meie patsientidele keerulistel aegadel selle võrra veelgi suurem,“ lausus Eelmäe.

DnB NORD Panga juhataja Hans Pajoma sõnul on hea meel näha, et ka keerulisematel aegadel leidub siiski palju neid inimesi, kes on valmis oma panuse andma, et toetada liikumisvõime kaotanud laste ravi. „Kuigi kogutud annetussumma oli veidi väiksem kui eelnevatel aastatel, usume, et ka sellega saame anda oma olulise panuse ja aidata HNRK-l soetada vajalikke seadmeid ja tehnikat, mis aitaksid laste ravile ja arengule kaasa,” sõnas Pajoma.

Järgmisel aastal toimub Teatejooks maikuu esimesel neljapäeval – 6. mail. Heategevustelefon 900 7777 (kõne hind 35 krooni) ja DnB NORD Pangas asuv heategevuskonto 9620100009926 jäävad avatuks aastaringselt.

Teatejooks toimus esmakordselt 2006. aastal, kui Tallinnas ja Kernus jooksid ligi pooltuhat last. Tol aastal kogutud 55 000 kroonise annetuse eest ostis HNRK seisulaua ja laste mängutoa sisustuse. 2007. aastal toimus Teatejooks juba viies linnas, kokku osales ligi 3000 last 94 koolist. Kogutud 105 000 kroonise annetuse eest sai HRNK erinevaid füsioterapeutilisi seadmeid, mis aitavad edasi arendada laste asendi ja arengu abi. Eelmisel aastal võtsid 12 linnas peetud Teatejooksust osa rekordilised 5526 last ja noort 178 koolist, kogutud 100 000 kroonine annetus läks ratastooli-mängupargi rajamise fondi.

Teatejooksu peakorraldaja on võistluste korraldamise ja sportlaste esindamisega tegelev MTÜ Tallinnmeeting koostöös Kuningliku Norra Saatkonna ja Norra Kergejõustikuliiduga. Teatejooksu patroon on Norra suursaadik Stein Vegard Hagen ning suurtoetajad Kultuuriministeerium, Tallinna Sadam ja DnB NORD Pank.
25 September 2009
  Kommentaarid