Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Erihooldekodud saavad kodusemaks
Sotsiaalminister allkirjastas ühiste kavatsuste protokollid, mis on sõlmitud Sotsiaalministeeriumi, AS-i Hoolekandeteenused ja kohalike omavalitsuste vahel.

Ühiste kavatsuste protokoll on kolmepoolne tahteavaldus, milles osapooled leppisid kokku peremajade asukohtades ja teevad endast parima nende kiireks valmimiseks.

Sotsiaalministri sõnul on hoolekandekülade rajamine psüühiliste erivajadustega inimestele väga vajalik. „Uued hoolekandekülad pakuvad koduse elukeskkonna ning elanikele tagatakse personaalne lähenemine just nende erivajadustest lähtuvalt,” ütles minister.

Erihooldekodude projektid peavad ehitusstaadiumisse jõudma hiljemalt aastal 2011. Kokku plaanitakse üle Eesti ehitada kaheksa hoolekandeküla, mis oleks koduks üle viiesajale elanikule.

Riiklikke hoolekandeasutusi reorganiseeritakse Euroopa Regionaalarengu Fondi (ERF) toel. Reorganiseerimine puudutab kahte sotsiaalhoolekande valdkonda: erihoolekannet ja laste hoolekannet. Toetus riiklike asenduskodude reorganiseerimiseks on 143,9 miljonit krooni ja toetus riiklike erihooldekodude reorganiseerimiseks on 346,1 miljonit krooni. Riigi omaosalus on kokku 86,4 miljonit krooni.


Eli Lilles
17 Oktoober 2009
  Kommentaarid