Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Töötuse leevendamiseks saab taotleda 200 miljonit krooni
Tänasel, 16. oktoobri pressibriifil sotsiaalministeeriumis tutvustati avatud taotlusvooru, mis toetab tegevusi tööturule naasmiseks või töötuse vältimiseks. Taotlusvoorust saab kokku eraldada toetust kuni 200 miljonit krooni.

Euroopa Liidu Sotsiaalfondist (ESF) rahastatava meetme „Kvalifitseeritud tööjõu pakkumise suurendamine” taotlusvoor avaneb teist korda. Esimene taotlusvoor kestis eelmise aasta lõpust tänavu jaanuarini. Siis esitati 119 taotlust kogumaksumusega 638 miljonit krooni. Sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul said toetust väga erinevad projektid. „Euroopa rahade toel on käivitunud mitmed väga olulised projektid. Toetused aitavad luua juurde töökohti näiteks puuetega inimestele, käivitusid mitmed koolitusprojektid,” ütles minister. „Ootame uude taotlusvooru hästi läbimõeldud ideid, kuidas töötust leevendada ning töökohti juurde tekitada,” lisas minister.

Võrreldes esimese taotlusvooruga on suurenenud stipendiumid ning näiteks muudetud sõidutoetuse taotlemise tingimusi. Uute sihtgruppidena, kelle tegevusteks toetust saab taotleda, on lisatud lühiajalised töötud ning mittetöötavad Eestisse naasnud ja sisserännanud inimesed.

Taotlusvoor avaneb 2. novembril ning taotlusi saab esitada kuni 30.11.2009.

Toetust saavad taotleda nii riigiasutused, kohalikud omavalitused, ettevõtjad ning ka MTÜd ja sihtasutused. Taotlused esitatakse Elukestva Õppe Arendamise Sihtasutusele Innove.Lisainfo:

Lisainfo ning taotlusdokumentatsioon avaldatakse SA Innove koduleheküljel www.innove.ee  20.oktoobril.

Toetuse sihtrühmad ja tegevused vaata siit  http://www.sm.ee/fileadmin/meedia/Dokumendid/ASO/_MUUTUV_TOOTURG/16.10.2009/Ulevaade_161009.ppt .Eli Lilles
16 Oktoober 2009
  Kommentaarid