Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Helsingis järgmisel nädalal toimuva Mardilaada peateema on Virumaa

Järgmisel nädalal, 20.-21. novembril toimub Helsingis suurim Eestit tutvustav üritus – Mardilaat, mis sel aastal keskendub Virumaale.

 

 

Mardilaat pakub ainulaadset võimalust tutvustada Eesti kultuuri, turismi, teenuseid ja tooteid. Laadaga samaaegselt toimuvad erinevad seminarid, näitused ja kontserdid, kohtumised poliitikute, ettevõtjate ja arvamusliidritega.

 

 

Eesti Suursaatkonnas toimuval kohtumisel esinevad ettekannetega Lääne-ja Ida-Viru maavanemad, ettevõtja Rolf Relander OÜst Bellus Furnitur, Eesti Kaubandus-tööstuskoja Jõhvi esinduse juht Margus Ilmjärv jt. 

Lääne-Viru maavanem Einar Vallbaum tutvustab Lääne-Virumaad kui head logistilist keskkohta ning kutsub Soome ettevõtjaid Lääne-Virumaale investeerima. Ida-Viru maavanem Riho Breivel räägib Ida-Virumaast kui Euroopa Liidu väravast Venemaale. 

Koostöös EAS-ga toimuvad äri- ja loovtööseminar ning Virumaa-teemaline turismiseminar. Turismiseminari järgselt korraldab Virumaa koos Tuglase Seltsiga oma partneritele vastuvõtu, kuhu oodatakse ka Virumaa ettevõtjate Soome partnereid.

Lääne-Viru maakonna kultuuri esindavad Helsingis mitmed kollektiivid ja tuntud lauljad.

 

Kultuuriprogrammi peaesineja on maailmakuulus filmianimaator Priit Pärn.  

 

Eraldi kontserdiga astuvad üles Virumaa Noorte Meeskoor ja Narva Sümfooniaorkester.


Laadal esinevad Tarvanpää seltsi meesrahvatantsijad, lauljad Gerli Padar ja Kadri Voorand, Lahemaa Rahwamuusikud. Koolinoored tutvustavad Virumaa noorte moeloomingut, avatud on näitused, laste käsitöötoad jpm.

Laadal Virumaa pinnal pakuvad oma käsitöö- ja talutooteid ja muud jõuluvana kingikotti sobivat ning tutvustavad oma teenuseid ja tegemisi kümme Lääne-Virumaa ettevõtjat, organisatsiooni, käsitöölist ja kunstnikku. 

Lääne-Virumaalt on esindatud laadal: AS Vinni Spordikompleks, Sagadi mõis, Viru Folk, MTÜ Pandivere Arendus- ja Inkubatsioonikeskus, Maasikamäe Piisonifarm, Aqva Hotel & SPA, Vihula mõis, SA Virumaa Muuseumid, talutooted Arut Arutyunyanilt, MTÜ Viikingid (Mädapea mõis).

 

 

Helsingi kultuuri- ja vabaaja keskuses Kaabelitehases peetav Soome suurim Eesti-teemaline Mardilaat toimub Tuglase Seltsi eestvedamisel tänavu juba 26. korda. 

Mardilaata rahastavad ja aitavad korraldada Virumaalt: Lääne-Viru ja Ida-Viru Maavalitsus, Rakvere ja Narva Linnavalitsus, Lääne-Viru ja Lääne-Viru Omavalitsuste Liit. 

 


Eelmisel aastal tutvustas Mardilaadal oma tegevust ja müüs tooteid üle 130 ettevõtja, organisatsiooni, käsitöölise ja kunstniku, sh kümmekond ettevõtjat Lääne-Virumaalt. Mullu külastas Mardilaata umbes 14 000 külastajat.

 


Mardilaada kohta vaata ka www.kaapelitehdas.fi. 

 

 

 

 

Hilje Pakkanen

13 November 2009
  Kommentaarid