Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Oodatakse Ergma hinnangut Jaanus Rahumäe, Robert Antropovi ja Kristiina Ojulandi skandaalile
Sotsiaaldemokraatide, Rahvaliidu ja Keskerakonna fraktsioonid ootavad Riigikogu esimees Ene Ergmalt moraalset hinnangut viimastel nädalatel välja tulnud informatsioonile, et 2007. aasta Riigikogu valimiste kampaania rahastamisel kasutasid Riigikogu liikmed Jaanus Rahumägi, Robert Antropov ja endine Riigikogu liige Kristiina Ojuland annetusi juriidilistelt isikutelt kogusummas vähemalt 1 545 300 krooni.

Riigikogu valimiste seadus sätestab valimiskampaaniaks kasutatud vahendid, kus juriidilistelt isikutelt annetusi erakonnad vastu võtta ei tohi.

28.oktoobri 2009 ajalehest Äripäev ilmneb, et endise Riigikogu liikme Kristiina Ojulandi valimiskampaaniat rahastas OÜ Jatrimpan. Seejuures on eriti kahetsusväärne, et nimetatud firma kuulub endisele Riigikogu Kantselei töötajale ning Kristiina Ojulandi nõunikule Andrus Viksile.

1.novembri 2009 ajalehest Äripäev selgub, et Riigikogu liige Robert Antropov on lasknud oma valimiskampaania ürituse eest tasuda DROOM OÜ-l.

2. novembri ajalehe Äripäev andmetel rahastas Riigikogu liikme Jaanus Rahumägi valimiskampaaniat Quelle OÜ.

Parandamaks skandaalis kahjustunud Riigikogu mainet ning hoidumaks selle tõsise eksimuse põhjal üldistuse tegemist, saatsid ülaltoodud kolm fraktsiooni täna kirja Riigikogu esimees Ene Ergmale. Ergma on öelnud, et riigikogu maine eest seisavad kõik 101 saadikut, kuid kahjuks tehakse üldistusi mõne üksiku saadiku käitumise põhjal.Karin Tammer
13 November 2009
  Kommentaarid