Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rakvere peaarhitekt: kas Vallimäe nõlvale võiks kerkida elamud?
24-25. novembril toimub järjekordne kahepäevane arhitektuuriteemaline foorum – seekord Rakveres. Linnafoorumi eesmärk on koostöös Eesti tipparhitektide, eriala spetsialistide, linna esindajate, kinnisvaraarendajate ning linnakodanikega analüüsida olulisi Rakvere linnaruumi küsimusi ning töötada konkreetsetele piirkondadele välja toimivad kontseptsioonid, et neid järk-järgult ellu viia. Kõne all on näiteks linna keskväljaku täisehitamine ning võimalik elamupiirkonna rajamine Vallimäe nõlvale.

Rakvere peaarhitekt Raul Järg kutsub linnaelanikke Linnafoorumile kaasa mõtlema muuhulgas ka selle üle, kas vanalinna elamuala võiks laieneda Vallimäe Pika tn poolsele nõlvale. „Vallimäe idanõlv on vaieldamatult väga ainulaadne piirkond Rakveres ja tegelikult terves Eestis, olles omamoodi sillaks ajaloolise vanalinna ning silmapaistva loodusliku ja kultuurilise väärtusega Vallimäe vahel. Loodetavasti nihkub Rakvere linnasüda tulevikus enam vanalinna poole, mille läbi see piirkond väärtustuks enam linnlaste jaoks ning oleks ühes Vallimäe idanõlvaga vaieldamatult väga ainulaadne ning hinnatud elupaik. Rakvere looks sellega Eestis ka pretsedendi, kuna üheski teises linnas pole analoogsesse piirkonda eluasemeid rajatud,” selgitas Järg.

Poolteist päeva kestev ekspertide töötuba toimub Villa Theresas, sellele järgneb 25. novembril kell 18 Art Cafe´s (Lai 13) avalik diskussioon, kuhu on oodatud kõik kodulinna arengutest huvitatud rakverelased. Üritus on tasuta.

Töötoas osalevad arhitektid Eric Martin (DMD Architects), Mihkel Tüür (AB Kosmos), Karli Luik ja Ralf Lõoke (AB Salto), Margit Mutso (AB Eek & Mutso), Viimsi peaarhitekt, endine Rakvere peaarhitekt Oliver Alver, Rakvere peaarhitekt Raul Järg, Toomas Paaver Siseministeeriumi Planeeringute osakonnast, Katrin Koov EKA Linnamaastike osakonnast, Eesti Arhitektuurikeskuse juht Ülar Mark. Diskussioonidesse on kaasatud Rakvere Linnavolikogu ja Linnavalitsuse liikmed, alaga seotud investoreid ning eriala eksperte. Üritust modereerib EKA Mahulise arhitektuuri õppetooli professor Toomas Tammis.

Linnafoorumite üritustesari toimub Eesti Arhitektuurikeskuse eestvedamisel. Tegu on kahepäevase töötoaga, toimumissagedusega kord kuus. Iga Linnafoorum tegeleb konkreetse (arengujärgus) koha/probleemiga linnas, eesmärgiga luua diskussiooni kohaga seotud erinevate huvigruppide vahel. Linnafoorumi tulemusena peaks sündima mitmekihiline ala käsitlev kontseptsioon, millele tuginedes oleks võimalik kohe vaadeldava ala arendamisega edasi minna. Kontseptsiooni mitmekihilisus tähendab, et sellega oleks võimalik haakuda nii arendajatel-investoritel kui ka arhitektidel-planeerijatel.

Linnafoorumite sari algas oktoobrist 2009 Tallinnas, kus vaadeldi Linnahalli-uue linnavalituse hoone-Kultuurikatla piirkonda. Järgmine Linnafoorum toimub Narvas 15.-16. detsembril. Linnafoorumid toimuvad aasta jooksul kaheksal korral järgmistes kohtades: Rakveres, Narvas, Tartus, Pärnus, kolmel korral Tallinnas ning Viimsi vallas. Projekti rahastab EAS Norra-EMP regionaalarengu toetusprogrammi raames 1,7 miljoni krooniga.

Eesti Arhitektuurikeskus (EAK) on uus institutsioon, mille asutasid Eesti kunstiakadeemia ja Eesti arhitektide liit 2008. aasta lõpus. EAK eesmärk on kujuneda arhitektuurialase teabe, oskuste ja ideede vahetamise platvormiks ning levitajaks kogu Eesti ühiskonnas; uuenduste labor, mis arendab eesti kultuuri ja loomemajandust.. EAK viib eesti arhitektuuri maailma ja tegutseb rahvusvaheliselt.


http://www.arhitektuurikeskus.ee/linnafoorumid
23 November 2009
  Kommentaarid