Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ida-Viru Keskhaigla ortopeediaosakond paigaldas patsiendile õlaliigese proteesi
Õlaliigese vahetuse operatsiooni tegid ortopeedid 54-aastasele mehele, kelle paremas õlaliigeses oli diagnoositud artroos ehk moondav põletik. Sarnase näidustuse puhul aitab patsienti õlaliigese protees.

„Keskhaigla tasemel tuleb teha kõiki liigesevahetuse operatsioone,“ selgitas Ida-Viru Keskhaigla ortopeediaosakonna juhataja Marje Uudeküll. „Proteeside paigaldamise arv aga sõltub juba Haigekassa finantseerimisest.“

Õlaliigese vahetuse läbinud patsient paraneb jõudsalt ja taastab liigese liikuvust selleks spetsiaalselt ettenähtud seadmega Artromot, mis on asendamatu õlaliigese kõigi operatsioonide järgsel taastusravil.

Õlaliigese proteese paigaldavad ortopeedid patsiendi vastava näidustuse korral. Selleks on artroos, traumajärgne artroos või raske trauma luu rohkem kui 4 fragmendi murruga.


Koit Luus
20 Aprill 2010
  Kommentaarid