Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Euroraportöör Scicluna väisab Eestit
Teisipäeval saabub Tallinnasse Euroopa Parlamendi raportöör Edward Scicluna, kel tuleb peagi esitada raport selle kohta, kas Eesti on valmis eurole üle minema.

Maltalt pärit poliitik peab kahe päeva jooksul mitmeid kõrgetasemelisi kohtumisi Eesti rahanduspoliitika juhtidega.

"Eurole ülemineku teel tuleb kõik etapid läbi käia. Euroopa Komisjoni kõrval on oma roll ka Euroopa Parlamendil, kelle seisukoht on Scicluna kujundada. Usun, et eesseisvad kohtumised Eesti Pangas, rahandusministeeriumis ja statistikaametis tulevad raportile vaid kasuks," ütles europarlamendi saadik ja eelmine rahandusminister Ivari Padar, kes oma kolleegi mitmel kokkusaamisel ka saadab. Mõlemad mehed kuuluvad sotsiaaldemokraatide fraktsiooni.

Teisipäeval kohtub Scicluna riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Taavi Rõivase ja Euroopa asjade komisjoni esimehe Marko Mihkelsoniga ning saab seejärel kokku statistikaameti peadirektori Priit Potisepaga. Pärastlõunal külastab ta Eesti Panka. Kolmapäeval kohtub Scicluna rahandusminister Jürgen Ligi ja rahandusministeeriumi kõrgete ametnikega.
10 Mai 2010
  Kommentaarid