Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rakvere Koger 2010
Laupäeval, 12. juuni, kell 10.00-14.00

Traditsiooniline V kalapüügivõistlus linnastaadioni juures Silla tn. Tiigil. Nüüd siis koos karpkalade ja linaskitega!

Aastasadu on inimesed (peamiselt mehed) kala püüdnud eelkõige oma toidulaua kindlustamiseks.

Tänapäeval, kui toidulaud mitmekesisem ja rikkalikum, on kunagine argine tegevus muutunud vaheldust pakkuvaks meelelahutuseks kõikidele inimestele. Kaasneb ju kalapüügiga eriline põnevus - vaja on kätte saada just see SUUR kala! Sellele lisandub võimalus perega, tuttavatega betoonseinte vahelt välja pugeda, nautida ilusat loodust või võtta lihtsalt aeg maha.

Mis siis ikka - Rakvere Spordikeskus korraldab taas neil linna päevadel ühe toreda kalapüügivõistluse ja seda ikka täiesti Rakvere linna keskel, spordikeskuse staadioni kõrval asuval Silla tänava tiigil.

Kutsutud on taas kõik noored ja eakad, üksikud ja pereinimesed ning kõigi kaaslasena on oodatud hea tuju.

Tund varem kohale

V Rakvere Koger kestab sellel aastal neli tundi!

Võistlus on tasuta ning see kestab 10.00-st kuni 14.00-ni. Palume tulla kohale registreerimiseks vähemalt tund aega varem. Püügikoha sissesöötmine on lubatud. Vahepeal on tiiki puhastatud, kuid kalad jäid kõik alles, madala veeseisu ajal oli näha ka palju särgi, kes on samuti kaalus kosunud. Lisaks lasime eelmisel sügisel tiiki juurde 200 peaaegu kilost karpkala ning 80 samasuurt linaskit, mis üritusele veelgi vürtsi juurde annab.

Kalapüük toimub tavalise käsiõngega. Võitjaks osutub see, kelle kalade kogus ja kaal annavad kõige rohkem punkte. Näiteks 50-ne grammine koger annab 5 + 1 = 6 punkti (iga 10 grammi annab ühe punkti). Auhinnalaud on rikkalik. Uued auhindadeks mõeldud õngeridvad ootavad omanikke nii meeste, naiste kui ka noorte klassis, ka suurima kala püüdja läheb meenega koju. Lisaks veel loosiauhinnad!

Tiigirahvale tõuku või taigent

Staadioni juures asuv tiik on eelkõige ääreni täis luukaritsaid. Need väikesed kalakesed eriti süüa ei kõlba, aga püüda on neid põnev, samas tekitavad võistlusmomenti. Soovitaksin selleks kärbsetõuku ja väikest konksu.

Teiseks olla tiigis kuuldavasti ringi ujunud suured kilosed kogred, karpkalad, linaskid ja üks haug. Aga kuidas siis kokre püüda luukaritsatega ühest tiigist? Selleks soovitaksin ümmargust, umbes herneterasuurust saia- või taignakuulikest, mis ogaliku taolisele luukaritsale lihtsalt suhu ei mahu.

Samas on tiiki siginenud ka teisi soomuslasi, üle-eelmisel aastal saadi kätte ka üks ahven ning särjepoisse.

Kalapüüdjate jaoks on meil tagavaraks jõhve, konkse ja muid tarvikuid - kasvõi juhuks, kui peaks midagi katki minema. Tähtis on kaasa võtta vähemalt õngelatt ja hea tuju. Püügitehnikat ja teadmisi saab soetada lähedal asuvast kalatarvete poest "Anome".

Kohtume siis kalavetel!

Allan Jaakus, telefon ja info 3278203
27 Mai 2010
  Kommentaarid