Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti Linnade Suvemängude raames kalapüügi võistlus "RAKVERE KARP 2010", 26.06. 2010, Silla tn. tiigil.
Aastasadu on inimesed (peamiselt mehed) kala püüdnud eelkõige oma toidulaua kindlustamiseks.
Tänapäeval, kui toidulaud mitmekesisem ja rikkalikum, on kunagine argine tegevus muutunud vaheldust pakkuvaks meelelahutuseks kõikidele inimestele. Kaasneb ju kalapüügiga eriline põnevus - vaja on kätte saada just see SUUR kala! Sellele lisandub võimalus perega, tuttavatega betoonseinte vahelt välja pugeda, nautida ilusat loodust või võtta lihtsalt aeg maha.

Mis siis ikka - Rakvere Spordikeskus ja Eestimaa Spordiliit Jõud korraldavad Eesti Linnade Suvemängude raames ühe toreda kalapüügi võistluse ja seda ikka täiesti Rakvere linna keskel, spordikeskuse staadioni kõrval asuval Silla tänava tiigil. Kutsutud on kõik noored ja eakad, üksikud ja pereinimesed ning kõigi kaaslasena on oodatud hea tuju.

Võistlus toimub laupäeval, 26-l juunil 2010
Võistlus on tasuta ning see kestab 13.00-st 16.00-ni. Palume tulla kohale registreerimiseks vähemalt tund aega varem. Püügikoha sissesöötmine on lubatud. Vahepeal on tiiki puhastatud, kuid kalad jäid kõik alles, madala veeseisu ajal oli näha ka palju särgi, kes on samuti kaalus kosunud. Lisaks asustati eelmisel aastal tiiki sadu suuri karpkalu, linaskeid, kokri ja latikaid. Nende tabamisel on välja pandud ergutusauhindu.

Püügivahendiks on õngeritv pikkusega kuni 9 meetrit, vastava pikkusega tamiil, üks ujuk, raskused ja üks üheharuline konks. Rulliõngega püük ei ole lubatud, samuti libiseva ujuki kasutamine (välja arvatud harrastuskalapüügi tasu maksnutel isikutel). Õngesöödaks võib kasutada usse, tõuke ja teisi looduslikke söötasid, välja arvatud elus- ja surnud kala. Keelatud on kunstsöödad ja mehhaanilised söödad. Peibutussöödal ei ole piiranguid.

Võitjaks osutub see, kelle kalade kogus ja kaal annavad kõige rohkem punkte. Näiteks 50-ne grammine koger annab 5 + 1 = 6 punkti (iga 10 grammi annab ühe punkti). Auhinnad ootavad omanikke nii meeste, naiste kui ka noorte klassis, ka suurima kala püüdja läheb meenega koju. Lisaks Spordiliidu poolt esimestele medalid ja muud põnevat.
Kalapüüdjate jaoks on meil tagavaraks jõhve, konkse ja muid tarvikuid - kasvõi juhuks, kui peaks midagi katki minema.

Kohtume siis Rakveres!
Allan Jaakus, telefon ja info 3278203
27 Mai 2010
  Kommentaarid