Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Pandivere päevad algavad külakonverentsidega
Juba kümnendat korda toimuvad Pandivere päevade raames ka külakonverentsid.

Kuna Pandivere päevade näol on tegemist Väike-Maarja valla kodukandi päevadega, siis on nende päevade eesmärk viia Pandivere päevade pidustusi ka Väike-Maarjast välja ning tutvuda valla erinevate külade elu-oluga.

Seekord on külakonverentside korraldamine jõudnud Aburi ja Määri külla. Aburi külas saadakse kokku teisipäeval, 1. juunil kell 18 haljalasalal tiigi kaldal ja Määri küla kiigeplatsil kolmapäeval, 3. juunil kell 18.

Lisaks meenutustele arutletakse konverentsidel koos vallajuhtidega ka külade arenguvõimaluste üle ning esinevad isetegevuslased. Aburi külas laulab kontserdiks Juhan Kangur Rakvere meeskoorist. Määri külas saab kuulda kapell Sirili kontserti ning osalevad ka külalised valla sõprusvallast Sonkajärvist.

Külakonverentsidele on oodatud nii endised kui praegused külaelanikud, naabrid ja muidu huvilised.

Igal Pandivere päeval on olnud oma moto. Seniseid päevi on pühendatud loodushoiule ja looduskaitsele, lastele ja vanuritele, siinkandi kuulsustele ja kultuuritegelastele, kodukohale, seltsidele, isetegevuslastele, peredele, sõprusele ja sõpradele, külaliikumisele ja mõisakultuurile.

Tänavuste Pandivere päevade moto on “Külad kaasa!”. Sellega kustuvad korraldajad Pandivere päevadel külasid endast märku andma ja oma võistkondi välja panema rahvuslikel spordivõistlustel: käesurumises, köieveos, vibulaskmises, naisekandmisel, kalapüügivõistlustel, aga ka degusteerimisvõistlusel, kus hinnatakse koduõlu, leiba ja hoidist liha kõrvale.

Külade kohta peetakse eraldi arvestust, välja on töötatud vastav juhend (avaldatud valla kodulehel www.v-maarja.ee).

Külakonverentse peetakse 2001. aastast alates ja seni on need toimunud: 2001.a. Triigi ja Nõmme külas, 2002.a Pandivere ja Raigu külas, 2003.a Koonu ja Vao külas, 2004.a Eipril ja Pikeveres, 2005.a Liivakülas ja Avispeal, 2006.a Kännukülas ja Kärus, 2007.a Kurtna, Nadalama, Võivere, Kärsa ja Ärina külas, 2008.a Varangu ja Avanduse külas, 2009.a Hirla ja Müüriku külas.


Väike-Maarja vallas 33 küla ja 3 alevikku.

23. Pandivere päevad toimuvad Väike-Maarjas 5. ja 6. juunil mitmekesise kavaga (avaldatud valla kodulehel www.v-maarja.ee).Hilje Pakkanen
27 Mai 2010
  Kommentaarid