Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Läänemaal Ridala vallas tekkis kogumiskaevu tühjendmisel õlireostus
Läänemaal Ridala vallas pumbati eile aktsiaseltsile Haapsalu Veevärk kuuluvast kogumiskaevust välja suurem kogus õlisegust vett, mis valgus lähedal olevatesse kraavidesse.

Reostunud on maanteekraavid Puiatu, Sinalepa ja Ammuta küla piiril umbes 100 meetri raadiuses kogumiskaevust. Pinnasesse ja sealt kraavidesse sattunud õliseguse vee kogus võib olla hinnanguliselt 10 – 15 kuupmeetrit. Täpsem kogus selgub menetluse käigus.

„Ohtlike jäätmete käitlusnõudeid arvestades oleks tulnud õlijääke sisaldav vesi paakautosse pumbata ning vastavalt nõuetele utiliseerida, kuid praegusel juhul pumbati see kaevust välja pinnasele,“ ütles Keskkonnainspektsiooni Läänemaa büroo juhataja Tõnis Ulm.

Täna hommikul pärast reostusteate saamist käisid Keskkonnainspektsioon inspektorid kohapeal ja alustasid juhtunuga seoses menetluse.

Ühtlasi andis inspektsioon Haapsalu Veevärgile korralduse asuda reostust likvideerima, mida ettevõte praegu ka teeb.

Kuna veevool kraavides puudub, siis hetkel reostuse edasikandumise ohtu ei ole. Küll aga võib vihmadega reostuse levikuoht suureneda. Päästeteenistusega on kokku lepitud, et veehulga suurenedes suletakse kraavid allavoolu tammidega. Praegu keskkonnakaitseinspektorid ja päästjad kraavide sulgemist vajalikuks ei pidanud.

10 Juuni 2010
  Kommentaarid