Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti Rahva Muuseumi vaibakogu veebis kättesaadav
Alates 2010. aasta juulist on Eesti Rahva Muuseumi rikkalik vaibakogu kättesaadav veebivahendusel aadressilt http://vaibad.erm.ee. Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse avatud taotlusvooru „Teabe kättesaadavuse parandamine“ raames projektitoetusena finantseeritud Eesti Rahva Muuseumi põneva Eesti tekstiilipärandi kogu kolmemõõtmelise digiteerimise ja veebipõhise andmebaasistamise teostas osaühing IpMedia.

Eesti Rahva Muuseumi kogudes oli 2010. aasta alguses üle 136 000 eseme, mille hulgast vaibad ja rahvarõivad on kõige enam tähelepanu pälvinud. Eesti Rahva Muuseumi vaibakogu andmebaasis on kättesaadavad 3000 objekti: lisaks saja aasta jooksul muuseumi kogutud Eesti vaipadele, tekkidele ja õlakatetele ka soomeugri ja teiste rahvaste vaipu.

Andmebaasis on iga objekti kohta esitatud detailseks suurendatav foto koos vaipa iseloomustavate andmete ja legendiga. Määratletud on ajastu, piirkond, tehnika ja materjal, eseme koguja poolt üleskirjutatud lisanimetus täpsustab vaipade otstarvet ja paikkondlikku nimetust. Andmebaasist leiab ka spetsialistide kirjutatud tutvustusi ning ülevaateid Eesti vaipade ajaloost.

Eesti vaiba kaheksasaja aastane ajalugu algab koos eestlaste looga Läti Henriku „Liivimaa kroonikas“, kus sõjasaagina ka vaipu on nimetamisväärseks peetud.

Muuseumikogudes olevad vanimad vaibad on üle 200 aasta vanad ning pärinevad 18. sajandist, uuemad on valmistatud 21. sajandil.
14 Juuli 2010
  Kommentaarid