Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tartu Jaani kiriku tornis avatakse fotonäitus "Ilmutatud Piibel"
27. juulil kell 12.15 avatakse Tartu Jaani kiriku tornis piibliaineline fotonäitus "The Book Expo -- Bible Illuminated". Näitus seob ühtseks tervikuks tänapäevase fotokunsti võimalused ning tuhandete aastate taguse filosoofia.

Bible Illuminated kontseptsiooni aluseks on küsimus, miks inimesed ei loe enam ajaloolisi tekste? Kas traditsiooniline formaat ja kujundus ei kõneta tänapäevast lugejat? Arutelu nende küsimuste üle on viinud täiesti uudse, "ilmutatud" Piibli väljaandmisele, kus iidne pühakiri on seotud nüüdiasegsete, maailmameediast tuntud fotode, isikute ja sündmustega.

Fotonäitus Jaani kiriku tornis on "ilmutatud" Piibli läbilõige, tuues vaatajate ette 24 valitud fotot koos vastavate pühakirjatsitaatidega. "Näitus on loodud kõnetama 21. sajandi inimest," sõnas Jaani kiriku tegevjuht Juhani Jaeger. "Siit leiab mõtlemisainet nii vaimupärandis hästi orienteeruv külastaja, kui ka inimene, kes pole kunagi pühakirja lugenud."

Näituse avamine toimub Jaani kiriku muusikaveerandtunni formaadis. Esineb Oleg Pissarenko kitarril. Näitus jääb avatuks kuni 30. augustini. Jaani kiriku torn on suveperioodil avatud esmaspäevast laupäevani kell 10.00 kuni 19.00.

Tartu Jaani kirik on 14. sajandil ehitatud gooti stiilis kolmelööviline pühakoda. Kirikut ehivad terrakotaskulptuurid on ainulaadsed kogu Euroopas.
27 Juuli 2010
  Kommentaarid