Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Laupäeval toimub Eesti esimene teatribändide festival
Sellel laupäeval, 14. augustil kl.15 kogunevad Sadamateatris Eesti teatrite ärksamad muusikalised kooslused, et pidada maha teadaolevalt esimene teatribändide festival. Festivali eestvedajateks on Vanemuise lavameistrid Oliver Pärna ja Ott Kilusk, kes ise on erinevate nimede all bändi teinud paar-kolm aastat. Idee korraldada selline festival tekkis käesoleva aasta kevadel, kui Vanemuises peetud teatripäeva peo raames astus üles ka Vanemuise bänd Õõvastus.

„Suheldes teiste teatrite inimestega saime aru, et igas teatris on üks kummaline kelder, kus vaikselt bändiproovi tehakse. Miks siis mitte lõpuks keldrist välja tulla,“ rääkis Vanemuise lavameister Ott Kilusk. Muusikaliselt on festivalil üles astuvad bändid väga erinevad. Kuulda saab nii rock- kui punkmuusikat, aga ka kantrit ja etnofutut. Ühiseks nimetajaks on see, et bändiliikmed töötavad teatris.

Festivalil astuvad üles: Nukuteatri bänd, Ansambel Kantriansambel (Endla), Varuväljapääs (Draamateater), Merca projekt (Vanemuine), Doorbells Orchestra (Rakvere Teater), Õõvastus (Vanemuine). Festivali ohjab Ott Sepp. Esinemiste vaheaegadel ja afterparty´l valivad muusika DJ-d teatrirahva hulgast.

„Kui teatrihooaeg lõpeb traditsioonilise teatrite spartakiaadiga, siis miks ei võiks ta alata teatribändide festivaliga. See oleks koht, kus suhelda enne suurt tööaasta algust,“ rääkis vanemlavameister Oliver Pärna.

Pileteid hinnaga 100 krooni saab osta Piletimaailmast ja Piletilevist ning festivali jooksul kohapealt.
10 August 2010
  Kommentaarid