Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Linnapea Andres Jaadla kõne täna keskväljakul skulptuurigrupi "Poiss jalgrattal" avamisel
„Poiss Jalgrattal” - Monument Unistustesse uskumiseleLugupeetud Arvo Pärt. Austatud külalised. Head linlased.


Täna, 11. septembil 2010, linna aukodaniku Arvo Pärdi 75. juubelisünnipäeval avame me Rakvere keskväljakul skulptuurigrupi „ Poiss Jalgrattal”

See ei ole aga pelgalt üks armas ja kaunis skulptuur. See on Monument. Teetähis. Monument Unistustesse Uskumisele.

Monument, milles on sees sügav sõnum. Sõnum sellest ,et igas väikes poisis, igas väikeses tüdrukus on peidus jumalik säde ja et igast väikeset poisist, igast väikesest tüdrukust ükskõik, kui väikeseks linnas või ka linnakeses ta ka ei elaks, võib saada - maailmainimene. Tuleb ainult väga, väga oma unistustesse uskuda ning selle nimel visa tööd teha.

Samas on see kuju Rakvere linnarahva tänuavaldus - Arvo Pärdile ja just selle eest, et olles täna maailmainimene, on ta jäänud oma südames tänaseni selleks siiraks väikeseks Rakvere poisiks, kes siin Turuplatsi künklikul munakivisel sillutisel jalgrattal ümber posti tiirutas ning enda südames oma Unistust kandis - Unistust saada Heliloojaks.

Tänan Sind ARVO. Palju Õnne Sünnipäevaks !Andres Jaadla
Rakvere linnapea
11 September 2010
  Kommentaarid