Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ojuland nõuab rohkem Eesti diplomaate Euroopa Liidu välisteenistusse
Euroopa Parlamendi liige Kristiina Ojuland edastas täna Euroopa Parlamendi täiskogule pöördumise, kus rõhutas võrdset kohtlemist Euroopa Liidu välisteenistuse moodustamisel.

"Asjaolu, et Euroopa Liit on 27-liikmeline võrdsel kohtlemisel tuginev organisatsioon, peaks peegelduma Euroopa Liidu välisteenistuse koosseisus, et meie väärtused oleks kooskõlas praktikaga," märkis Ojuland.

"Ma nõustun, et välisteenistuse peaks kokku panema pädevatest asjatundjatest, kuid ma olen samas enam kui kindel, et sobivaid kandidaate on võrdselt mõlemast soost ja kõigist liikmesriikidest," toonitas Ojuland.

Ojuland tundis muret, et välisteenistusse värbamisel ühe kolmandiku osas Euroopa Liidu Nõukogust, ühe kolmandiku osas Euroopa Komisjonist ja ühe kolmandiku osas liikmesriikidest jääb tähelepanuta asjaolu, et mõned liikmesriigid on Nõukogus ja Komisjonis alaesindatud, mis võib üle kanduda ka välisteenistusse.

"Olen pettunud, et kuigi diplomaadid nimetatakse Euroopa Liidu välisteenistusse põhjaliku valikuprotsessi tulemusena, tuginedes pädevusele ning pidades silmas soolist ja geograafilist tasakaalu, puuduvad garantiid kõigi liikmesriikide kodanike proportsionaalseks esindatuseks," selgitas Ojuland.

Samas tervitas Ojuland Euroopa Liidu välisteenistuse moodustamist kui kauaoodatud meedet Euroopa Liidu positsiooni kindlustamiseks tegusa globaaljõuna.
19 Oktoober 2010
  Kommentaarid