Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Peaminister peab selgitama pankade suuri teenustasusid
Riigikogu Keskerakonna fraktsioon soovib peaminister Andrus Ansipile saadetud kirjalikus küsimuses vastust valitsuse sammude kohta pankade teenustasude piiramisel.

„Meie kõigi igapäevaellu kuuluvad kaardimaksed toovad pankadele hiigeltulu,“ ütles Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson. „Euroopa tarbijakaitseuuring on tõstnud negatiivse näitena esile Eesti, kus Rootsi pangad küsivad eestlastelt märksa kõrgemat teenustasu ja intresse kui oma kodumaal.“

Simsoni sõnul tõdes Brüsselis tarbijakaitseuuringut tutvustanud eurovolinik Meglena Kuneva, et pangandus vajab suuremat tähelepanu, sest nii pangateenuste hinnad kui ka intressimäärad on liikmesriigiti väga erinevad ning selle põhjust on raske selgitada.

Simson meenutas, et Konkurentsiamet võttis juba 2008.a. kevadel pankade teenustasud Euroopa Komisjoni survel luubi alla.

Keskerakonna fraktsioonil on peaministrile järgmised küsimused:

Millised olid 2008.a. kevadel Konkurentsiameti uurimise tulemused pankade teenustasude kohta?

Mida on teinud Vabariigi Valitsus selleks, et Eestis pankade poolt võetavaid teenustasusid piirata?

Kas näete probleemi selles, et pankade teenustasud Eestis on liigselt kõrged ning sellele on korduvalt Euroopast tähelepanu juhitud?


Manuela Pihlap

03 Jaanuar 2011
  Kommentaarid