Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti kohtunikud kogunevad reedel Tartusse aastakoosolekule
Ülehomme, 14. veebruaril Tartus toimuv kohtunike täiskogu keskendub kohtusüsteemis viimastel aastatel tähelepanu pälvinud teemale – kohtupidamise kvaliteet vs tõhusus.

Eesti kohtunike, riigikogu ja justiitsministeeriumi esindajate osavõtul arutatakse, kuidas kindlustada mõistliku aja ja parima kvaliteediga kohtulahend. Riigikohtu esimehe Priit Pikamäe sõnul on mõistetav, et kohtuasjade arvu pideva suurenemise kontekstis tuleb astuda samme kiiremaks õigusemõistmiseks, kuid siinjuures tuleb jälgida selgeid piire, millest üleastumine võib küsimärgi alla seada õigusemõistmise olemuse enese.

„Keskendumine esmajoones lahendatud asjade arvule ja menetlusajale, jätab tähelepanuta kohtulahendite sisu ja kvaliteediga seonduva. Näiteks mis kasu on kohtusse pöördunu jaoks esimese astme kohtust ülikiirelt kättesaadud lahendist, mis teises kohtuastmes põhjenduste puudumise tõttu tühistatakse ja uueks arutamiseks saadetakse? Või ruttu saavutatud lahendist, millele järgneb kordades pikem apellatsioonimenetlus seepärast, et mitmed selgitamata jäänud asjaolud tuleb järgmises astmes alles selgeks vaielda?“ märgib Pikamäe.

Neile ja mitmetele teistele justiitsvaldkonnas aktuaalsetele küsimustele keskenduvad oma ettekannetes nii Riigikohtu esimees Priit Pikamäe, justiitsminister Hanno Pevkur kui ka kohtunikud kõigist kolmest kohtuastmest.
12 Veebruar 2014
  Kommentaarid