Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Õdede liit panustab venekeelsete õdede arengusse
Eesti Õdede Liit teadvustab Ida-Virumaa õdede täiendava keeleõppe vajadust ning panustab järjekindlalt venekeelsete õdede professionaalsesse arengusse.

"Õdede liitu kuulub üle 250 õe Ida-Virumaalt, kelle professionaalsuse tõstmiseks ja sealhulgas keeleoskuse parandamiseks oleme välja töötanud eraldi tegevuskava. Eestikeelsed loengud ja koolituspäevad Ida-Virumaal, venekeelsete õdede kaasamine Tallinnas ja Tartus toimuvatele koolitustele ning nn töökümblus eestikeelses töökeskkonnas aitab tugevdada Ida-Viru õdede ametialaseid oskusi ning ühtlasi aitab tõsta ka eesti keele taset," ütles Eesti Õdede Liidu asepresident Tiiu Kõrran.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool on alates 2002. aastast pakkunud tasemeõpet Kohtla-Järve struktuuriüksuses, kus on igal aastal õppe läbinud 30 Ida-Virumaa õde. Tänu Eesti Õdede Liidu, riigi ja kooli ühistööle pakub Tallinna Tervishoiu Kõrgkool nii õdede taseme- kui ka põhiõppe puhul õppekava väliselt ja riigi rahastusel eesti keele õpet. Tartu Ülikooli õendusteaduse magistriõppes on viimase kümne aasta jooksul õppinud keskmiselt üks Ida-Virumaalt pärit õde aastas.

“Õdede liit ei paku oma liikmetele küll keelekursusi, seda abi ootaksime rohkem tööandjatelt, eelkõige haiglatelt. Õdede suure töökoormuse, ööpäevaringse töögraafiku ja paraku siiski väga väikese palga puhul ei saa me loota, et kõik eesti keele alast täiendust vajavad õed oma raha eest keelekursustele lähevad,” lisas Tiiu Kõrran.

Õdede kutsealane arendamine kuulub Eesti Õdede Liidu põhikirjaliste eesmärkide hulka ning aasta jooksul korraldab õdede liit koos erialaseltsingutega oma liikmetele üle Eesti keskmiselt kümme kutsealast koolitust.

Eesti Õdede Liit on arvukaim ja kõigi maakondade õdesid ühendav organisatsioon, kuhu kuulub üle 4000 liikme ehk rohkem kui pool Eesti õeskonnast. Eesti Õdede Liitu kuuluvad nii üldõed kui ka kõikide õenduserialade õed: terviseõdedest pereõed ja kooliõed, kliinilise eriala õed nagu näiteks lasteõed ja koduõed, intensiiviõed, hambaraviõed, vaimse tervise õed, õde-õpetajad ning ämmaemandad.

Maarja Raevald
12 Veebruar 2014
  Kommentaarid