Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tarbijakaitseamet annab Tourestil kasulikku reisinõu
Tarbijakaitseamet jagab koos Euroopa Liidu tarbija nõustamiskeskusega reedel, 14. veebruaril algaval järjekordsel turismimessil Tourest külastajatele nõu, kuidas teadlikult reisi osta.

Tarbijakaitseamet paneb inimestele südamele, et reisi valides tuleb olla väga tähelepanelik ja mitte teha otsust uisapäisa. Enne pakettreisi ostmist tuleks välja selgitada, kes on reisi tegelik korraldaja ja tutvuda põhjalikult reisilepingu tingimustega.

Nii pakettreisi kui ka lennupiletite ostusoovi korral peaks reisiteenuste pakkuja ja osutaja kohta tegema täiendava taustakontrolli, tutvudes erinevates internetiportaalides ja -foorumites ettevõtja kohta avaldatud infoga. Kahtlusi peaks tekitama, kui lennupileteid müüb eraisik sotsiaalmeedias. Selliseid pakkumisi tuleks ignoreerida. Üks võimalus selleks, et teha kindlaks, kas lennupileteid või mõnda muud reisiteenust müüb juriidiline või eraisik, on vaadata, kelle pangakontole tuleb raha kanda – eraisiku või firma arvele. Pakettreisi puhul tuleks kontrollida, ega valitud reisifirma pole tarbijakaitseameti kodulehel asuvas mustas nimekirjas.

Lisaks eelpool mainitule on veel hulk olulisi aspekte, millele peaks enne reisi ostmist tähelepanu pöörama. Nõuandeid selle kohta, mida enne reisiostu ja reisileminekut teha ning kuidas probleemide korral käituda, saab messil küsida otse tarbijakaitseameti spetsialistidelt boksis A4.
Messi kõigil kolmel päeval kuni 16. veebruarini saavad külastajad vastata ka tarbijakaitseameti küsitlusele, milles osalenute vahel loositakse ameti boksis igal paaristäistunnil välja auhinnad. Lisaks sellele toimub laupäeval messi pealaval ameti reisiteemaline viktoriin, milles parimad saavad ka kingikoti.

Kui pole mahti messi ajal tarbijakaitseameti boksi külastada või tänavu Tourestile ei jõua, siis on võimalik reisiostuteemalisi nõuandeid lugeda ka ameti veebilehel aadressil www.tarbijakaitseamet.ee. Lisaks saab ametilt nõu küsida telefoninumbritel 1330 või 6 201 707.

Kontrollnimekiri aitab reisijal meeles pidada, mida on vaja teha enne pakettreisi või lennupiletite ostmist:

•põhjalik info reisi ja sihtkoha, sealhulgas viisanõuete, kohta olemas;

• reisi lõpphind teada;

•pakettreisi puhul reisifirma tagatise olemasolu kontrollitud;

•pakettreisi puhul reisifirma registreering kontrollitud;

•pakettreisi või lennupiletite müüja taust tarbijakaitseametist ja reisifoorumitest kontrollitud;

•pakettreisi puhul pakettreisileping läbi loetud;

• reisist taganemise tingimused selged;

• probleemide lahendamise kord selge;

• pakettreisi puhul reisikorraldaja sihtkohas oleva esindaja kontaktandmed olemas;

•dokument reisi lõpliku ajakava ja täpsete tingimustega olemas.
14 Veebruar 2014
  Kommentaarid